846. Botsáska: szeret bújócskázni
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Ha díszmadár lakik velünk, a természet varázslatos világának egy darabkáját tudhatjuk a közvetlen közelünkben. Jellemzően megnövekszik az érdeklődés egy-egy faj iránt, ha valamely sugárzott médiában róla szóló természet-, vagy éppen gyermekfilmet játszanak. Ezek a tájékoztatások azonban sokszor megtévesztőek.
A színes törpesügér igénytelen, békés fajta, küllemre pedig igen tetszetős. Békés természetének köszönhetően minden akváriumi hallal tarthatjuk közös medencében.
A mindenki által rettegett kór, a daganatos megbetegedés sajnos ugyanúgy sújtja állatainkat, ahogy minket, embereket is. A kutyák és a macskák esetében a daganatos elváltozások általában 7-8 éves kortól jelentkeznek, megjelenésük az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
A nóniusz mezőhegyesi fajta. Angol félvér fajta, a fajtán belüli szelekció során a nehezebb, hámos típusú egyedeket helyezték előtérbe.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.