851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!
Csak egy komplett állatorvosi kivizsgálást tudok javasolni ami felderíti a belső szervek működését/vérvizsgálat/ az izületek állapotát/rtg/ a belső szervek és a szív morfológiáját/ultrahang/. A pontos diagnózis birtokában az elváltozások egy része gyógyítható vagy kezelhető/izületi fájdalmak,keringési rendellenesség/
Amennyiben a szervi okok tényleg kizártak, volt vizsgálat, nem csak tapogatás... vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? TEHÁT ha minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozni az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Nekem az a véleményem, hogy amennyiben egyéb tekintetben probléma mentesnek látja a kutyát, akkor ezzel a "mennyit iszik?" kérdéssel ne foglalkozzon. Ha van előtte víz, majd iszik belőle, amennyi jól esik neki. Már nincs meleg, nem kell a lihegéssel párologtatnia, így a folyadék veszteség is kicsi, bizonyára jobban gazdálkodik a szervezete a kevesebb vízzel is.
A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést...olvass tovább >>