86. Vadászgörény: intelligens, strapabíró és kedves
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Nem túl félénk de nem is tolakodó, friss salátát eszik és soha nem hangoskodik - azt hiszem, megtaláltam az az ideális lakótársat!
A kaméleonok színváltoztató képességükről jól ismert hüllők. Ez a képesség egyaránt szolgál rejtőzködésre, hangulat-kifejezésre, valamint az egyedek közötti kommunikációra.
A királypiton (Python regius) 1-1,5 méter hosszú, éjszaka aktív kígyó. Az óriáskígyók családjába és az alsóbbrendű kígyók közé tartozik. Mintázata jellegzetes: barna alapszínen sárgás ovális foltok díszelegnek.
A zöld leguánok fán laknak. Testfelépítésük igen jól megfelel életmódjuknak, nagyon ügyesen mozognak az ágak között, kiváló mászók.
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi! Sok mindent nem tudunk: kapott már oltásokat a kiskutya, elkezdték az oltási programját? féreghajtás történt-e már? bolhátlanítás? Mikor vitték haza a kiskutyát? Hogy álltak át az új tápra? stb-stbÍgy javasoljuk, hogy mutassák meg a kiskutyát állatorvosnak.
A kandúr macska gyakorlatilag bármely életkorban ivartalanítható. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (jelölés), ezért az ivarérés előtt, vagyis 4- 6 hónapos életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni. Így ez akár az ivartalanítással akár abba is maradhat. Le lehet spriccelni (vizipisztollyal) akkor nem kapcsolja össze a rossz élményt a gazdival.
Kedves Gazdi! Előfordulhat igen, hogy hiánybetegség. Ezért érdemes kistestű kutyának gyártott szuperprémium tápot adni, amiben minden, számára fontos tápanyag benne van. Ebből is rengeteg van, el kellene menni egy állatoknak kialakított áruházba és ott szétnézni, de akár az állatpatikában is vehet. én is ajánlhatok egyet: Acana Adult Small Breed 340 g - kutyatáp - kistestű felnőtt kutyáknak
Gombás vagy atkás fertőzés lehet a háttérben. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát!