86. Vadászgörény: intelligens, strapabíró és kedves
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Nem túl félénk de nem is tolakodó, friss salátát eszik és soha nem hangoskodik - azt hiszem, megtaláltam az az ideális lakótársat!
A kaméleonok színváltoztató képességükről jól ismert hüllők. Ez a képesség egyaránt szolgál rejtőzködésre, hangulat-kifejezésre, valamint az egyedek közötti kommunikációra.
A királypiton (Python regius) 1-1,5 méter hosszú, éjszaka aktív kígyó. Az óriáskígyók családjába és az alsóbbrendű kígyók közé tartozik. Mintázata jellegzetes: barna alapszínen sárgás ovális foltok díszelegnek.
A zöld leguánok fán laknak. Testfelépítésük igen jól megfelel életmódjuknak, nagyon ügyesen mozognak az ágak között, kiváló mászók.
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Az a valami a süni hasán a "fütyije", a hímeknek a hasa közepén helyezkedik el. Amennyire a fotókon látom, nagyon csúnyán be van gyulladva (lehet, hogy alom vagy fogács darabka szorult bele), és már elég csúnya állapotban van. Mielőbb vidd el sünihez értő állatorvoshoz! Gondoskodás a törpesünökről hideg időben Az afrikai törpesün (atelerix albiventris)
A nimfa papagájok sok más fajjal képesek békében élni. Ez esetben a tesztelés döntheti el a kérdést. A rozellát kellene a nimfa ketrecébe engedni, így kevésbé erős a territoriális hajlama. Az is jó megoldás lehet, hogy a két ketrecet összenyitva a madarak választhatnak, melyikbe akarnak menni. Ha a tesztidőszak alatt agresszió tapasztalható, akkor nem érdemes együtt hagyni őket olyankor, mikor nincsenek szem előtt. Amúgy a madaraknak általában a legjobb lakótárs, az ellenkező nemű fajtárs, így érdemes lehet átgondolni párok beszerzése. Mindkét madárfaj elélhet 20 évig, vagy annál jóval tovább is. Rozellapapagáj: fürdik, rágcsál és fémesen csipog A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
Szia! Nem szükséges az orvos egy kis bethadinnal fertőtlenítsétek a sebet. Ilyen előfordul. csak akkor kell orvos, ha egyre pirosabb esetleg gyulladtabbá válna a seb- de ez nagyon ritka. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Gyors elsősegélynyújtás nyulaknak
A csőr feletti un. viaszbőr sérülékeny, kisebb horzsolástól is kivérzik. Valószínűleg megijedt a madár a szilveszteri durrogástól és nekirepült a rácsnak. Ha nem kezd begyulladni a sérülés környéke(amire kicsi az esély), akkor nincs teendő. Duzzanat megjelenése esetén, humán Bepanten kenőccsel lehet bekenni.