901. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Kedves Andi! A leveléből nem derült ki, hogy milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) kedvencénél annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy légcsőkollapszusról (is) lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra a kutyát, és utána már nagyobb biztonsággal lehet megtalálni a megfelelő gyógymódot a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Ha a vizelet véres, az komoly tünet, nem szabad elbagatelizálni. Sokféle ok állhat a háttérben. Mindenképpen tessék állatorvoshoz fordulni!
A véres vizeletnek sokféle oka lehet. Mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatokra van szükség az ok megállapításához, a kezeléshez meg főleg! Tehát, mielőbb irány egy állatorvosi rendelő!
A kiközösítésnek, a pisire rámutatásnak és a jelölő vizelésnek nincs összefüggése. Az ivartalanítás egy nagyon jó alapot jelenthet a későbbi dominanciából eredő jelölő vizelés megszüntetésének. Vagy fordítva fogalmazva: amíg nem ivartalanítják a kutyát addig a jelölő vizelés ellen tett tréning és/vagy tartási körülmények megváltoztatása intézkedések, nem hozhatnak teljes sikert.
Kedves Gazdi! Az epilepszia az egy bonyolult betegség, éppen ezért elegendő információ hiányában nem lehet látatlanban nyilatkozni sem a gyógykezelésről, sem a rohamtípusról, éppen ezért azt javaslom Önnek, hogy látogasson el a www.kutyaepilepszia.hu oldalra, ahol részletes információt talál az Önnek segítséget nyújtó állatorvosok köréről.