971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Ez nem depresszió hanem idült gyomor-bélgyulladás. Azt javaslom hogy a bélsárból csináltassanak egy parazitológiai és bakteriológiai laborvizsgálatot és annak eredménye alapján célzottan kell kezelni a kutyát. Bélflóra stabilizálók rendszeres adása is indokolt lehet.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.Ha valóban rühös, akkor a többi cica is elkaphatja.
Kedves érdeklődő! Nehéz ügy, mert állatorvos nélkül ezt nem valószínű, hogy kezelni lehet, amikre biztosan szüksége lenne: - féreghajtás (negyedévente) - élősködőktől való mentesítés (bolhák, tetvek) Ha tudja, vigye állatorvoshoz.
Penészgátlót (Xantakridin) lehet tenni a vízbe. Valószínűleg nincs rendesen beállítva az akvárium..
A péniszelőesés időnként előfordul. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a kutyának. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.