976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
Kedves Olvasónk! Előfordulhat, hogy valóban fújnak - ezzel nemtetszésüket fejezik ki.
Nem tudom megmondani mi történne, mert ilyen jellegű tapasztalatokról nem tudunk semmit. A bőrgombásodásnak minden esetre nem ez a gyógymódja, ez biztos. Állatorvoshoz kellene vinni a kicsiket!
Kedves Lilla! Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor lehet, hogy csak egyszerűen válogatós. Ezen kívül az étvágytalanságot még számtalan ok kiválthatja: pl. fájdalom, láz, belsőszervi betegség, stb., de oka lehet akár egy háttérben meghúzódó fejlődési rendellenesség is. Ezt otthon nem lehet kideríteni, ezért javaslom, vigye el a kezelő állatorvosához, ahol egy alapos kivizsgálás után ki fog derülni, hogy kedvence étvágytalanságát milyen egészségügyi probléma okozza, illetve az is, ha ilyen nincs, és pusztán nevelés, szoktatás kérdése, hogy hogyan eszik a kutya. Minden jót kívánok: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel a cica nem tud enni és inni, feltétlen szükség van állatorvosi segítségre.
Általános 'aranyszabály' a több macskát tartóknál, hogy mindig legyen eggyel több alom, mint ahány macska. Ennek célja, hogy a macskák közötti konkurencia, rivalizálás és az ezekhez kapcsolódó esetleges jelölés ne egyetlen alomra koncentrálódjon.