96. Keleti tűzhasú unka - szeresd a csodavarangyot
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Bőrük olyan mérgező, hogy az indiánok először beléjük mártották a nyílvesszőt, és csak később egymásba. Nem jött be a mimikri?
Nem mindenkinek ideális jószág a madárpók, hiszen nem lehet dögönyözni, simogatni, nem dorombol és nem hozza vissza a labdát sem. Nyugodtan gubbaszt a fészkében, és unalmában néha hálót sző.
Földünkön mintegy 300-400 millió macska él. Ezek nagy többsége "közönséges" házimacska, s csak elenyésző részük fajtatiszta, törzskönyvezett jószág.
Körülbelül 500 esztendeje ismerik a hosszú szőrű macskákat, eredetük azonban homályba vész.
Az elhullások okának kiderítésére sürgős és alapos állatorvosi, kórbonctani vizsgálat a javaslatom.
A kb. 7-8 hónapos életkorban elvégzett herélés megszünteti a macska jelölgető kedvét.
Ilyen kisméretű állatkára tényleg nem könnyű kötést rakni, a gallér meg tényleg nem biztos, hogy jó megoldás. Ha azonban tényleg nyalná a sebet (kisrágcsálók egyébként sokszor nem bántják a műtéti sebeiket), akkor a legjobb lenne visszavinni az állatorvoshoz, aki műtötte, mert léteznek sebfedő spray-k, amik bizonyos védelmet nyújtanak. Legvégső esetben pedig az állat egész hasát körben fedő kötést is fel lehet tenni a varratszedésig. Szóba jöhet mint megoldás a sebre is fújható keserű-spray, amit állatpatikákban lehet kapni és a rossz íze miatt gátolja a sebnyalást.
Nehéz csak a kedélyváltozás alapján megítélni a vemhességet. Mindenképpen elmaradnak az ivarzások, amik kb. 9-14 naponta követték a szezonban egymást. Három-négy hetes vemhességnél már tapinthatók a ping-ponglabdaszerű méhampullák a hasüregben. Mindenképpen megjegyezném, hogy nagy az esélye annak, hogy vemhesül, ha kandúr volt a közelben.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.