1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.