1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Kedves Andrea, Elméletileg nem jelenthet különösebb gondot az, hogy a kutya korábban császármetszésen esett már át. Ettől függetlenül nehéz megjósolni azt, hogy mi várható, már csak azért is, mert könnyen lehetséges, hogy a mostani szülésnél is fennállnak majd azok a problémák, ami miatt korábban is műtéti beavatkozásra volt szükség. Célszerű lenne még most , ill. majd a várható ellés előtt pár nappal is ultrahangos vizsgálattal ellenőriztetni, hogy milyen nagyok a magzatok, és mennyi kölyök várható. Ebből már sokkal jobban meg lehet majd jósolni azt, hogy mi várható a szülésnél. De az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb. 1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest. Ez egyértelműen jelzi az ellés megindulását, ha volt már császározva a kutya, akkor előfordulhat, hogy megint szükséges lesz.
Ilyen jellegű kérdésre így látatlanban nem lehet semmit mondani (sok esetben még látva és vizsgálva is vakargatja a fejét az ember), úgyhogy mindenképpen azt ajánlom, vigye el megvizsgáltatni!
Görény Hányás Okozhatja: új étel adása (pl. zsíros dolgokhoz nem szokott görénynek bőrrel együtt adjuk a húst) hirtelen nagyobb mennyiségű étel elfogyasztása (ha több órán át éhezett a görény és hirtelen kebelezi be az elé tett ételt) bélelzáródás baktériumos vagy vírusos megbetegedések (ezek bevezető tünete lehet a hányás) Figyeljük meg van-e görényünknek széklete és a szokásos mennyiség-e. Ha görény hány és nincs széklete, valószínűleg bélelzáródása van. Bélelzáródást okozhat a testről lenyalt szőr, lenyelt gumiállatkák, gumipapucs darabjai, bizonyos zöldségek és gyümölcsök (pl. bab, cukorborsó, kukorica), ill. ezek magja, héja. Kezelés: ha van és normális görényünk széklete, adhatunk neki macskáknak készült szőroldó pasztát. Mivel hány és étvágytalan is a görény, én mindenképpen javaslom, hogy vigye el állatorvoshoz!
A nőstény macska vemhesen és tüzelés alatt is ivartalanítható. Ellés után 7-8 héttel lehet ivartalanítani, mire az emlők már kezdenek visszafejlődni. Az elválasztási folyamat részeként a kiscicák kb. 3-4 hetes koruktól kezdve szilárd ételt is esznek. Ebben az időszakban már kaphatnak tasakos eledelt, illetve vízzel vagy tejpótlóval hígított szárazeledelt. A hígításhoz annyi folyadékot használjunk, hogy puha, de nem folyékony kását kapjunk. A gyomorbántalmak elkerülésére használjuk ugyanazt az eledelt, melyet az elválasztást követően fog kapni a kiscica. 6-8 hónapos korára a legtöbb a kölyökcicák már önállóan is képesek hígítatlan szilárd ételt enni. Mikor kell a macskát ivartalanítani? A nőstény macska ivartalanítása - videón Kandúr macska ivartalanítása - videón Macska ivartalanítási akciók 2019-ben
Kedves Gazdi! Sajnos így látastlanban nagyon nehéz segíteni, pláne, hogy azt sem tudjuk mennyi idős a cica, nőstény vagy hím? Ivartalanítva van-e vagy sem, kapott-e védőoltásokat stb. Az étvágytalanság és az, hogy nem iszik a cica, nagyon aggasztó, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!