1026. Macska etetése: kiscica, felnőtt, vemhes és idős
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
A gyomorcsavarodás egy nagyon komoly megítélés alá eső betegség, amikor pár óra alatt igen erőteljesen felborul a szervezet belső egyensúlya, és sok esetben hiába sikeres a műtét, a beteg mégis elmegy, mert a károsodások, amelyek érték az anyagcseréjét, nem jönnek helyre. Ezért van az, hogy a gyomorcsavarodásos betegnél nagyon fontos, minél előbb kerüljön orvos elé, és ha kell, műtétre. Szóval, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a sikeres műtét után csak nehezen (vagy egyáltalán nem) jött helyre a kutyája.
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!
Fél évig sehogy, korai ivartalanítás, rendszeres, min. napi kétszeres etetés.
Sajnos nem. A jelölést nem csak hormonális hatásra végzik az állatok. Ivartalanított állatoknál ritkább, de stresszhelyzetben ugyanúgy jelölnek, mint ivaros társaik, viszont vizeletük szag nem annyira elviselhetetlen. Meg lehet próbálkozni szintetikus feromon készítménnyel(konnektorba dugható párologtató készülék), de csak a zárt térben tartott állatoknál működik. A készítményről kérdezze állatorvosát, vagy a legközelebbi állatpatikát. Ismerni fogják. Az ivartalanítás nagyon fontos lenne. Rengeteg előnye van. Csökken a csavargási késztetés, ezáltal az autóbaleset, kutyatámadás veszélye. Nincs kitéve emberi rosszindulatnak, mint az idegen udvarokban párzási szezonban óbégató kandúrok. Védve van a párzással és sérülésekkel terjedő gyógyíthatatlan vírusos betegségektől ( macska AIDS, leukózis). Lényegesen ritkább vendég lesz az állatorvosnál, mint a verekedő kandúrok, amelyek rendszeresen érkeznek tályogokkal, csúnyán elfertőződött harapott sebekkel, kikapart vagy kilőtt szemmel. Ehhez képest az ivartalanítás költsége és kockázata lényegesen kisebb. Sok rendelőben februárban-márciusban kedvezményes ivartalanítási akció van!!! Nézzen körül!