1051. Négylábú kismamák ultrahangon
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
Sokan aggódnak azon, hogy az ultrahangos vizsgálat károsítja-e a kiskutyát. A szakirodalmak alapján azonban elmondható, hogy az ultrahang vizsgálat nem károsítja sem a kutya, sem a magzat szöveteit.
Az illatos úti telep (a közhiedelemmel ellentétben) nem menhely. A befogott állatokat - remélve, hogy eredeti gazdája rátalál - a befogástól számított 14 napon át a Telep csak az állat eredeti gazdájának adhatja ki.
A dog dancing tanításának alapja a pozitív megerősítés, tehát a jól végrehajtott gyakorlatot jutalmazzuk - ellenkező esetben sincs büntetés, egyszerűen csak a kutya nem kap semmit.
Az agility sport a kutyának és sport a gazdinak, melyben nem elég, ha a kutyus jól teljesít, a gazdinak is bírnia kell szusszal a futamot. Nincs fajtához és korhoz kötve, bárki elkezdheti.
A leírás alapján a fülkagyló bőrén gyulladás alakult ki.Lehetőleg nem kellene úsztatni addig amíg meg nem gyógyul,és valamilyen fertőtlenítő hatású kenőccsel kezelni.Nekünk a Kék Lukács kenőcs vált be erre a célra.
Kedves Gazdi! Hogy érti, hogy körkörös? Kergeti a farkát? mert az egyáltalán nem jó... Farok kergetése: Az Ön által leírt klinikai kép spontán generálódó fájdalomtünteket jelez a kutyán. A tüntetek hátterében nagyon sokféle kórok állhat. Első lépésben ki kellene zárni az orthopédiai hátteret, egy gerincröntgen segítségével. Vérvétel is szükséges, általános rutin, illetve a Lyme-teszt lekérésével. A röntgen vizsgálat negativitása esetén szóba jöhet a greincvelő idegeinek a gyulladása, pszichés betegség esetén kényszeresség, illetve az agy érzőkérgéből kiinduló ún.szenzoros roham. A leírt tüntetek alapján valóban idegesíti a kutyát a faroktájékon lassan kialakuló égető, esetleg viszekető érzés, emiatt pörög és rágja a farkát. Gyors kivizsgálásra van szükség, mert nagyon szenved a kutya.
Kedves Gazdi! A kánikulát a kutyák is nehezen viselik. íme pár cikk a témában >> A kánikula beköszöntével minden nyáron elvesztünk néhány kutyát a levegő magas hőmérséklet által bekövetkező hőguta miatt. A gyakran menthetetlen állapotot természetesen nem szándékosan idézi elő a gazdi, egyszerűen tapasztalatlanságával vagy nem megfelelő körültekintésével okozza a bajt.Először is tekintsük át, mik azok a leggyakoribb okok, mellyel bárki előidézheti az életveszélyes állapotot: A kutyának a legmelegebb órákban nem biztosítanak megfelelő árnyékot A hőségben az autóban hagyják a kutyát, az ablakok lehúzása nélkül A meleg órákban erős fizikai terhelésnek teszi ki a gazdi a kutyustHőguta szempontjából fokozott veszélynek vannak kitéve a sötét szőrű és rövid orrú kutyák!Mi a hőguta oka?A kutyák bőrükön keresztül csekély mértékben képesek párologtatni, csaknem kizárólag a légutakon keresztül adják le a testükben keletkező felesleges hőmennyiséget. Amennyiben a környezet forrósága tartósan fennáll, a hőtermelés meghaladja a hőleadást, így a kutya testhőmérséklete extrém magasra szökhet, amire az agy reagál a legérzékenyebben. Agyödéma, agyduzzanat alakul ki, ennek visszafordíthatatlan egészségi károsodás a következménye. alakul ki, mely az állat elhullásához vezet.Hogyan előzhetjük meg a bajt? A kutya tartózkodási helyén mindig biztosítsunk megfelelően árnyékos területet Locsoljuk fel a tartózkodási hely aljzatát hideg vízzel Mindig biztosítsunk megfelelő tisztaságú és kellően hűtött vizet számára (itt lehet szerepe az önitatónak!) Tartsuk a szőrzetet megfelelően karban, tehát a nyírást igénylő kutyákat rendszeresen szabadíttassuk meg a fölösleges szőrtől illetve a fésülést igénylő kutyáknál tegyük rendszeressé az elhalt szőrők eltávolítását Egész napos fürdési lehetőséget is biztosíthatunk az állatnakAmennyiben már megtörtént a baj, azonnal kérjen állatorvosi segítséget!Mint gyakorló kutyatartó, személy szerint tavasztól őszig biztosítom kutyámnak a fürdési lehetőséget. Kapott egy fürdőkádat, melyben naponta cserélem a vizet, ő pedig boldogan használja azt.
Kedves Olvasónk, több dolog is van, egyrészt az ivartalanítás,most lett ivarérett, ha nem akarja tenyészteni, akkor ivartalaníttassa, mindnekinek könnyebb. másrészt a lemozgatás (egy séta nem elég), amikor kiválasztotta a kutyát, bizonyára elolvasta a fajta sajátosságait: mozgékony - ez az elsők között van. a láncra kötés embertelen... azok a gazdik akik ezt megteszik, azok nem sejtik, hogy milyen érzés, ekkor szoktuk javasolni, hogy próbálják ki, két méter után nincs tovább... Miért fut el a kutya >>
Kedves Gazdi! Az autoimmun betegség kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessenek a kis páciensek. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Mit kell tudni egy ilyen kezelésről? Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés szükséges ahhoz, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, vagy további kérdései lennének, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel:Dr. Kopócsi Andrea