1051. Négylábú kismamák ultrahangon
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
Sokan aggódnak azon, hogy az ultrahangos vizsgálat károsítja-e a kiskutyát. A szakirodalmak alapján azonban elmondható, hogy az ultrahang vizsgálat nem károsítja sem a kutya, sem a magzat szöveteit.
Az illatos úti telep (a közhiedelemmel ellentétben) nem menhely. A befogott állatokat - remélve, hogy eredeti gazdája rátalál - a befogástól számított 14 napon át a Telep csak az állat eredeti gazdájának adhatja ki.
A dog dancing tanításának alapja a pozitív megerősítés, tehát a jól végrehajtott gyakorlatot jutalmazzuk - ellenkező esetben sincs büntetés, egyszerűen csak a kutya nem kap semmit.
Az agility sport a kutyának és sport a gazdinak, melyben nem elég, ha a kutyus jól teljesít, a gazdinak is bírnia kell szusszal a futamot. Nincs fajtához és korhoz kötve, bárki elkezdheti.
Kedves Gazdi, valóban több fórumon van mindkettő, hogy a Calathea mérgező meg az is, hogy nem az. Ez a külföldi site (több hivatkozással) viszont egyértelműen azt írja, hogy nem az, ettől függetlenül nem bátorítaná a cicót, hogy megegye.
KEdves gazdi! Esetleg elvihetné állatorvoshoz kivizsgálásra...
Valószínű túl száraz a helye, így próbál "dagonyázni" Keresi a nedvességet.
Bottal üt az orrára? Hol olvasott ilyet, hogy ez jó? Pozitív megerősítés jobban hat, mint a fenyítés, az igencsak elavult, régi szokás. Nem írja, hogy mennyi idős.. ha fiatal, további cikk a harapdálásról való leszoktatás segítésében >> Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
A leírtak alapján fertőző hashártyagyulladás/FIP/ betegsége van a cicának és nem hasnyálmirigy gyulladás.Sajnos gyógyíthatatlan és szerintem nem kellene szenvedni hagyni.