1061. Túlsúlyos a cicád? Tippek macska diétához
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Hogyan tartsunk egészségesen cukormókust? Mit adjunk neki enni és hova vigyük, ha beteg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
12 hazai híresség adta arcát a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány jótékony célú naptárához. Az így befolyt összegből az alapítvány egy állatotthont szeretne felépíteni a bajba jutott, kidobott, árva német juhász kutyák elhelyezéséhez és gondozásához.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
Egyedül tartott, szelíd madárnak, alkalmankénti kiengedés mellett megfelelő a leírt alapterület. A szilvafejű értelmes, kíváncsi papagáj, ezért a rácstávolsággal lehet probléma. Ha 1,5-2mm-es drótból készült és a hosszirányú kötések távol esnek egymástól, úgy a rács rugalmasságát kihasználva kidughatja a fejét és beszorulhat.
Kedves Olvasónk, ebben a cikkben mindent megtalál az almacsiga tartásáról: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/a-rejtelyes-almacsiga/1723/
A kutyának további vizsgálatokra (főként bélsár parazitológia és baktérium tenyésztés) van szüksége az elmondottak alapján, így javaslom, mindenképp vigyék el egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.
Szia! A kutyusod és a nyuszi viszonya többnyire a gazdin múlik. Persze benne van az állatok alaptermészete is, de ha Te úgy állsz hozzá, akkor megkedvelik egymást. Ha hazaviszed a nyuszit akkor először csak ketrecen keresztül ismerkedjenek, majd pedig a nyuszi legyen ölben és úgy szagolgassa meg a kutyus. Mindenképp mondjad is közben hogy ki kicsoda, mert a megnyugtató hangod kell mind a kutyusnak mind a nyuszinak. Majd engedd a nyuszit ismerkedni a lakással. Neki ugye ez is új lesz, tehát azt is meg kell ismerje. Erre adjál neki időt. Addig ha tudod ne engedd oda a kutyust. Tehát eleinte, amíg a nyuszi meg nem szokja a helyét csak rövid időre találkozzanak, akkor is felügyelet mellett. Mindig a nyuszi legyen a Te öledben, hogy érezze a biztonságot. Szerintem nem lesz baj velük, hisz a nyuszik jól elvannak tengeri malaccal, macskával is... Majd írj, hogy hogy alakult az ismerkedés...:) Szép Napot Gabi
Nem derül ki az emailből, hogy állatorvosa látta-e a kiskutyát, vagy csak emailben vagy telefonon kérdezett tőle. Mindenképp vizsgálat után lehet eldönteni, hogy mi a teendő (gyógyszeres kezelés, stb). Javaslom vigyék el kutyájukat egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.