1076. Betyárt, a kan kutyát ivartalanítják - videó
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Tavasszal "tombolnak" a nemi hormonok! Macska a macskán, kutya a kutyán, méh a bibén, egymás hegyén, hátán az egész élővilág. De mi történik a görényekkel? Valami hasonló, de mégis más, mint a többi élőlénnyel.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
A magyar jogszabályok értelmében magánszemély nem kaphat engedélyt az európai faunából származó vadonélő védett fajok tartására, meg akkor sem, ha már nem helyezhetők vissza a szabadba. Az ilyen madarak további sorsáról az államapparátus által irányított hatóságok és állatkertek kötelesek gondoskodni. Hogy ezt miként teszik, az az egyes vezetők és alkalmazottak lelkiismeretétől függ. Magánvéleményemet inkább nem írom le minderről, csak megjegyzem, az európainak tartott morál és hozzáértés, nem minden esetben jellemzője a hazai "természetvédelemnek". Vagyis nem adhatok olyan tanácsot, hogy vegyen lisztkukacot, viaszmolylárvát, etessen lédús gyümölcsöket, télen fagymentes helyen kitelel. Így csak azt javasolhatom vigye be állatkertbe, madárkórházba, adja át természetvédelmi hatóságnak.
Az ivartalanítás csak az egyik tényező, - én mindenképpen javaslom !!! - függetlenül a kutya nemétől. (ezt nem írta) A többi tényező: - elkényeztetés - tartási körülmények - nevelés/tanítás - falkarangsor - domináns megnyilvánulások kezelése A kedves állatorvos kollégának üzenem: nem késő még, pótolja tudástárában a kutyák élettani- és viselkedési megnyilvánulásainak kiváltó okait, azok megszüntetésének lehetőségeit.
Üdv, Ez egy király vagy tarajos teknős néven futó állat... További infót az alábbi linkeken lehet róla olvasni: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/mississippi-teknos-tarajosteknos/1797/http://www.teknosinfo.hu/tarajos/tarajos.html -Éva
Az én egyik sajátos "mániám", hogy a legjobb csonterősítő a természetes csont. Ezt porokkal, tablettákkal csak utánozni lehet. Én azt ajánlanám, érdemes lenne rászoktatni rendszeres csont fogyasztásra (pl. a csirkenyak nagyonideális szokott lenni). Az állkapocs méret eltérésen már nem hiszem, hogy lehetne segíteni. A fehér színt sem kötném össze az immunrendszer minősítésével. Ami pedig a vissza-visszatérő bélpanaszokat illetei, nos, embereknél is vannak érzékenyebbek, akik bármikor, bármitől hasmenést kapnak. Kutyák között is sok ilyen van. Ez önmagában nem ok a pánikra. A stabil étrend (nem jó gyakorta változtatni azon, amit eszik) sokat segíthet a megelőzésben.
Kedves Tímea! Nagyon sajnálatos az eset. Azt biztosan megmondani, hogy hasnyalmirigy vagy veseelégtelenség miatt halt meg a a kutyus csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Háziállat