1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Kis fokú vérzés akár 1-2 hétig is lehetséges, de hogy ez normális-e, állatorvos tudja eldönteni (fizikális vizsgálat, hasi UH, váladék citológia, stb).
Kedves kérdező! Kutyáját mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz. Egy alapos vizsgálat során derülhet ki: anatómiai vagy funkcionális rendellenességről van szó. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz, már a közelgő hétvége miatt is.
Igen valami történhetet, vagy valami változás van, amelyet csak a kutya érzékel. A félelem sokszor fokozatosan alakul ki ! Egy helyszíni megfigyelést, tesztet követően lehet többet megállapítani és a megfelelő tréning, terápia lehetőséget kiválasztani.
Ahogy a korábbi válaszomban is írtam, ennek a problémának nem a kálcium a gyógyszere. Akármennyit is adnak belőle, ez nem csillapítja a fájdalmat, amit viszont folyamatosan érez a kutya. Ettől van a bágyadtsága is és az étvágytalansága is. Erre a problémára hatásos gyógyszerek vannak (ún. nem szteroid-gyulladáscsökkentők), de azért írtam, hogy beszéljék ezt meg az állatorvosukkal, mert ezekből többéle is van, az ő segítsége mindenképen kell a megfelelő szer kiválasztásához, no meg a beszerzéséhez is. Amitmost írt, abból úgy érzékelem, még nem beszéltek erről a kollégámmal, pedig ez nagyon fontos lenne. Javaslom, ne késlekedjenek ezzel!