1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Üdvözlöm! Remélem nem okoz majd csalódást, hogy nem egy hímnemű doktor úr válaszol...... Szerintem túlaggódja a dolgot. A vízfelszín tetejét van hogy egy vékony nyálkás réteg vonja be, főleg olyan vízben ahol esetleg fadarabok vannak berakva bújkálónak... illetve olyan vizeknél ahol nincs szűrő ami a vizet mozgatná, ez a vékony réteg befedheti a teknőst is, aki levegővétel miatt kidugja a vízből a fejét...és rátapadhat arra. Elvben tehát ez előfordul. Persze látatlanban nehéz megítélni hogy biztos-biztos erről van szó... Szerintem ameddig a teknős érdeklődő, eleven, jó étvágyú és nem tartózkodik kint a szárazulaton, magyarul nem viselkedik "furcsán" addig nem kell aggódni.. Üdv-Éva
A szem mindig árulkodik a kóros állapotról. Normális körülmények között áttetsző és csillogó. A fátyolosan fehér szem vagy egy elszigetelt fehér folt a szemen sebesülést vagy betegséget jelent. Az abnormálisra duzzadt szem a szemek betegségre (exophtalmus) utalnak. A hal sebesülés miatt is elvesztheti szeme világát, de ezt általában nem sokkal éli túl. Rossz vízminőség esetén ez a bakteriális fertőzés is lehet. Ha terjedni kezdene a hatékonyabb szűrés, több vízcsere és a baktokill tabletta megfogja.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni sem a nőstényeknél próbálkozni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Ha a nőstényt is ivartalanítják nagy valószínűséggel meg fog szűnni a probléma.
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Sajnálom a nyuszikat. Ez előfordul első szülésnél. Az anya lehet még tapasztalatlan. Mennyi időre születtek a fiókák? Hol volt a helyük? Az anya mit csinált- épített fészket, egy légtérben volt velük? Ezeket tudni kéne, hogy pontosabb választ adjak...