1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Kedves Gazdi! Mivel nincs feltüntetve, hogy az antibitikum vizsgálatok milyen baktériumra vonatkoznak, így sajnos nem lehet mit mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos nem tudok megnyugtató választ adni, pontosabban semmilyen választ nem tudok adni. Ez tipikusan olyan probléma, amit csak nagyon alapos vizsgálatok után és sok évi tapasztalattal a háttérben lehetne megválaszolni. Interneten feltéve a kérdését erre nem lehet (pontosabban nem is szabad) semmit mondani. Ez ugyanis egyszerűen kóklerség lenne!
Valószínüleg a központi idegrendszert, egyensúlyszervet érintő fejlődési rendellenesség. Ha a kolléga kezelésére sem javul, akkor tényleg nem jók a kilátások...
Sok minden szóba jöhet: ideg-, izom-, ízületprobléma stb. Szükség lenne egy alapos fizikális- és röntgenvizsgálatra. Keressen fel egy ortopédiában jártasabb állatorvos kollégát!
A jódpótláshoz valóban megoldás lehet az alkalmankénti Betadin használat. Érdemes kúraszerűen havonta egyszer, 3-4 egymást követő napon át 1-2 csepp/liter adagolásban az ivóvízbe tenni. Nagyobb dózisban, pl. 1 csepp/dl arányban is keverhető, de előfordulhat, hogy az intenzívebb íze miatt nem iszák meg a madarak. A jód fertőtlenítő hatást is fejt ki a szervezet működéséhez szükséges hozzájárulás mellett, de túladagolva kipusztíthatja a bélflórát. Gyógyszeres, vitaminos ivóvízbe ne tegyük, a kúra után kedvező hatású egy 4-7 napos probiotikumos (pl.Laktiferm, vagy magyar gyártmányú megfelelője az Agroferm) ivókúra is.