1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
A tarka színváltozatot nem a könnyebben felismerhető ivarjegyek jellemzik. A világos naracssárga pofafolt általában tojó ivarú nimfát jelez, bár ebben igen nagy eltérések lehetnek az egyes madaraknál. A faroktollazat fonákoldalának keresztcsíkozása szintén tojóra utal. Amennyiben a madár túl van a második vedlésén, vagyis úgy egy év körüli, vagy idősebb, akkor egy viszonylag biztos támpont az un. ausztrál sáv vizsgálata, ami szárny fonákoldalán, szárnytollanként egy, vagy több sárgás színű petty szabályos sorát jelenti a tojó madaraknál, míg a hímek szárnyának belső oldala pettyezettségtől mentes.
Ez súlyos vitaminhiányra utal, ha már nem is mozog az nem jó jel. Állatorvos vitamin injekcióval talán még segíthet, de sok jóra ne számítson. A másik állatra is ráférne. A teknősöknek is szüksége van a speciális UV fényre és melegre napi 10-12 órában, ez lámpákkal megoldható. Etetésre a legalkalmasabb a kis méretű fagyasztott hal és csiga, a boltokban kapható szárított rákot és más műkajákat csak kiegészítőnek adja. Keressen hüllőkre szakosodott szaküzletet ott mindent beszerezhet amire az állatoknak szüksége van és szaktanácsot is kaphat.
A különféle internetes fórumokon sok mindet javasolnak. Ezek jelentős részére igaz a "kibicnek semmi sem drága" mondás. Ha előírt mennyiségben alkalmazta a spot on készítményt, akkor a gyártó által is javasolt 3 hét elteltével történő ismétlés optimális. Ha nincs visszafertőzési lehetőség, mint új, más díszmadarakkal, vadmadarakkal való érintkezés, akkor az is lehet, hogy soha többé nem lesz szükséges újabb kezelés. A szaruban élősködő atkák lábtünetét tényleg "meszes láb"-nak nevezik. 24 óra elteltével a sterilizált környezetbe visszaengedhetők a madarak, pár hétig rendszeresen ellenőrizze őket és környezetüket, hogy időben észlelje, ha esetleg megjelenne kikelt petékből az újabb generáció.
A lakásban tartott papagájos vedlési ideje meglehetősen rendszertelen, mértéke változó. Ha csak kihullottak a tollak és nincs más tollazati rendellenesség, mint a szárnytollak kihullás, ciszták a bőrön, göbök az új tollakon, akkor a tollazat rövidesen újrafejlődik. A faroktollak elvesztésének még egy jellemző oka lehet, amennyiben a madár helyváltoztatás céljából rendszeresen a kalit rácson mászik repülés helyett. Ilyenkor a tollak folyamatosan letöredeznek, helyváltoztatás nélkül nem oldódik meg a probléma.
Nem tudok látatlanban segíteni. Feltétlen vigye el őt állatorvoshoz!