1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Ha a cica szeme egészségesnek látszik, lehet, hogy már megszabadult tőle. Ha bármi rendellenességet lát, természetesen forduljon állatorvoshoz!
Ha a csarnokvíz nem folyt el, akkor valószínűleg nem a teljes rétege sérült a szaruhártyának. Regenerálódni tud, lehet, hogy pici hegsedés marad majd vissza, ami a látást önmagában nem túlságosan korlátozza. Az antibiotikumos szemcsepp mellé jó lenne valami regenerációt segítő szemcsepp. Pl. Corneregel gél.
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek egyértelműen élősködőre utalnak, a rángatózás vakarózás közben általában atkás fertőzésnél fordul elő. Az atka a bőrben él, amikor túlszaporodik, legyengül az immunrendszer, a bőrön fehér korpás felület keletkezik, amit a malacka sokszor véresre vakarhat, és ha rángatózik is, igazán fáj neki a bőre. Atka ellen a leghatásosabb, ha állatorvos ad neki Imervectin tartalmú injekciót, mert erős atkafertőzésnél gyorsabban hat, mint a cseppek. Ha egyáltalán nem tudják megoldani az állatorvost, SH Rodemectin csepp kapható vény nélkül állatpatikában. Ebből felnőtt malacnak 6 csepp az adagja, egy-egy a füle mögé, 2 a gerincére, még kettőt lehet a sebek közelébe, de nem a sebbe. A kezelést hetente egyszer meg kell ismételni legalább 4 hétig, még ha a külső tünetek elmúlnak, akkor is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő