1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Ékszerteknősök ragadozó állatok és ennek megfelelően kell etetni őket. A száraz eleségek jelentős része nem megfelelő táplálék ékszerteknősök számára.Leggyakoribb javasolt eleségek: élő vagy fagyasztott hal (teljes egészében), vizicsigák, földigiliszta, de akár napos egeret is fogyasztanak. Alkalmanként különféle rovarok is megfelelnek. Ha már megbetegedett a teknős és nem hajlandó önállóan enni, úgy mindenképp állatorvosi ellátásra valamint, indokolt esetben, kényszeretetésre van szükség. Az előzőek ismeretében javaslom minél előbb keressen fel egy hozzáértő állatorvost!
Ezzel a problémakörrel állatorvost kéne felkeresni: a rendellenes vizelést okozhatja fertőzés vagy gyulladás az alsó húgyutakban, összefügghet az ivaréréssel, vagy lehet viselkedési zavar miatt stb. Ezek a dolgok gyógyíthatók, vagy kezelhetők de csak alapos vizsgálat során állítható fel a diagnózis. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Szerintem nem kell semmilyen beavatkozás, a gerincét nem terheli meg jobban (másik lábával kompenzál), műlábra pedig nincs szükség. Így is teljes életet tud élni.
A levél alapján ideális körülmények között él a kis leguán. A legjobb szándék mellet sem lehet azonban kizárni valamilyen sérülés lehetőségét. Ez könnyen okozhatja az állandóan csukva tartott szemeket. A levélből sajnos nem derül ki, hogy csak egy, vagy mindkét szem érintet. Mindenképp alapos vizsgálatra van szükség, hogy kiderüljön mi lehet a hunyorgás hátterében.
Többféle gyógyszeres lehetőség van mind az ivarzási tünetek elnyomására, mind az ivarzás felfüggesztésére, ezekről állatorvosa részletes tájékoztatást tud adni. Azonban figyelembe kell venni, hogy ezen készítmények használata különböző szövődmények kialakulásának a kockázatát hordozza magában. Ezért javaslatom szerint csak akkor éljen ezekkel a lehetőségekkel ha a későbbiekben kiskutyákat szeretnének még. Amennyiben nem, úgy tanácsosabb ivartalanítani a szukát.