1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A leírásból nem derül ki hogy sor került-e laboratóriumi vérvizsgálatra ami alapján az emésztőenzim aktivitást mérni lehet. Ha idült hasnyálmirigy elégtelenség alakult ki akkor jobb ha a gyógytápot eszi,de ha ezt nem akkor a házi koszt mellé kiegészítő hasnyálmirigy enzimeket tartalmazó gyógyszereket/ pl.Kreon/ kell adni minden étkezés után.
Helyhiány, vagy ásványi anyagok hiánya is okozhat ilyen viselkedést. Szénát kapjanak, amivel a fészket bélelhetik, különben tollbélelésű lesz a fészek.
Kedves Érdeklődő! Gyakori panasz az Öné.. A fagyos havas éjszakákon kalandozó macskák a falak közelébe húzódnak kissé melegedni, ahelyett, hogy az egereket hajkurásznák. A helyüket meg soká bűzlő módon meg is jelölik. Olvasóink közül is rengetegen panaszkodnak a macskák kellemetlen nyomaira.Ha hetente szappanos, enyhe hipós lével körbecsurgatjuk a házat, előbb-utóbb elkerülik a házat, mert a kényes bunda hamar átveszi ezt a macskák számára borzasztó illatot. De utálják a falak mellé rakott narancs- és citromhéjakat is. Épp most tesztelek sikerrel egy citromfüzért: a hóban maradt lábnyomok bizonyítják, a szomszéd macskái jó egy méterrel görbítettek a pisiösvényen.
Kedves Gazdi! A tegnerimalackák természete különböző, vannak félősebb állatkák, illetve félősebbek a fiatalabb malackák. Előfordulhat, hogy az új helyén fél. Esetleg más helyre került a nagyobb ketrec pl. nagyobb megvilágítást kap esténként? Az egyik trükk, hogy ha kívülről a ketrec egyik felét letakarják törülközővel, az árnyékos rész biztonságot ad, és ott bátrabb lesz a malacka. Ilyenkor az árnyékos részre kell tenni az etetőt, itatót, szénát. Kb 1-2 két után megszokja az új helyét. A tengerimalacok alapvetően társas lények, és a félősebb malackák boldogabbak és bátrabbak lesznek, ha kapnak egy azonos nemű társat. A tengerimalacok kb 10-15 percente bogyóznak és kb 20-30 percente pisilnek. Nem lehet őket szobatisztaságra szoktatni. Ha a végtermék olyan állagú mint szokott, a bogyók kapszulák, a vizelet fehéres, áttetsző, akkor ez normális. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Érdeklődő! A száraz eleség - és ha ráadásul csak az - nem az igazi... Az élő eleség mellett a száraz csak kiegészítésként szerepljen az étlapjukon! Szóval a vitorlás szinte mindenevő, de azért előnyben részesíti az élő eleséget, a jól átmosott tubifexet és a szúnyoglárvát. Ha optimálisan, igényeinek megfeleően tartjuk, akkor körülbelül 11-12 hónapos korában lesz ivarérett. Vitorláshal tartása >>