1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Az agapornis párok híresek összetartásukról, de ha tartósan elszakadnak egymástól, akár már néhány hét után is elfogadnak új párt.
Ebből csak úgy található kiút, hogy szisztematikus következetességgel teljesen az alapoktól újra elkezdi szakszerűen nevelni a jelenlegi elvárások, követelmények, életritmus szerint a cicust. Első körben azt javaslom, hogy szerezzen be egy jó szakkönyvet és az alapján formálja át a macska viselkedését, szokásrendjét. de néhány lehetőség, ami segíthet: • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Valószínüleg NEM ivartalanított állatról van szó. Ez első hallásra emlődaganatnak tűnik, ami nem fog javulni műtét nélkül. Addig lehet kezelni bármilyen fertőtlenítő szerrel. Üdv
Kedves Zsuzsa! Lehet,hogy mindkét probléma fenn áll. Az enteritis és a bör megbetegedése. A tartós kínzó vakarózásnak több oka lehet,érdemes lenne börgyógyászati szakrendelést felkeresni, ahol börkaparék minta vétellel felállítható a diagnózis. Hasmenés kezelésére kövesse állatorvosa utasításait, csontot Ilyen korú kutyusnak már sose adjon. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszter! Remélhetőleg a hazatérés megoldja a problémákat, ugyanis stressz és környezet változás okozhatja a leírt tüneteket. dr. Puskás Gábor