1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Üdvözlöm! Kisebb korban sokkal falánkabbak, ez normális. Két éves korukig, minden másnap, vagy mindennap etetheti őket, annyi takarmányt adjon, amit egyszerre meg is esznek! Soha ne maradjon a vízben rothadó anyag! A takarmány 90 %-a legyen fagyasztott hal, mellette lehet adni fagyasztott csigát, szárított halat, rákot, illetve tápokat. Három évesen már elég heti kétszer etetni őket!
Kedves Maria! Meglehetősen összetett problémájára, csak a cica alapos vizsgálata után lehet csak állást foglalni.
Nem írta a kutyák nemét ! A jelenség, jellemző konkurenciaherc és a két kutya közötti rangsorvita. Az emberek idealizált elképzelései nem mindig esnek egybe a kutyák természetes viselkedési megnyilvánulásaival. Mivel a Labrador ivarérett korba került, természetes, hogy az idősebb kutya már nem kölyök-kutya partnerének kezeli, ha nem egy a kényelemért rivalizáló konkurensnek. Nem igazán értem, hogy miért kellene két nagytestű kutyának közösen összebújva egy kutyaházba aludnia ? Tipp: Még egy kutyaház !
Üdvözlöm! Sok oka lehet! Elképzelhető tartási gond, vagy kórokozó is! Szerintem nem elég meleg helyen van, ezért tanácsolom, hogy emelje a hőmérsékletet, 28 C körülire és kínálja meg! Ha nem eszik tartósan, akkor klinikai vizsgálat szükséges!
1./ A kiszökésnek két oka lehet: a.) szexuális indíttatás: ezt ivartalanítással lehet megszüntetni b.) a kutya unatkozik, nem érzi magát embertársaihoz és az életteréhez kötődni, nincsennek megfelelő élményei, nem okoz neki izgalmat az adott élettérben maradni. Értelemszerűen több közös interakcióval, neveléssel, közös játékkal lehet ezt megváltoztatni. 2./ Változtatni kell az üdvözlési rituálén. A fölugráláskor a láb- térd felhúzásával, elfordulással kényelmetlenné tenni a kutyának a felugrálást. Ezzel párhuzamosan, hazatérve 5 - 10 percig nem kell a kutyáról tudomást venni, közömbösíteni kell: NEM ránézni, NEM hozzászólni, NEM hozzá nyúlni !!! 3./ a kutya izgalmi vagy félelmi állapotba kerül ezért nem tudja tartani a vizeletét. A pontos ok kiderítése után lehet a megfelelő tréning- vagy terápiamódszert meghatározni. Minden kutyát el kell és el is lehet vinni sétálni. Az Ön által említett kifogás 5 - 10 perces tréninggel, szoktatással megszüntethető.