1151. Cairn terrier
A cairn neve követ jelent: érdekes, hogy a kutya standard testsúlya 14 font, ami épp egy brit "stone", ráadásul a színei leképezik a skót sziklák minden árnyalatát.
A cairn neve követ jelent: érdekes, hogy a kutya standard testsúlya 14 font, ami épp egy brit "stone", ráadásul a színei leképezik a skót sziklák minden árnyalatát.
Minden lótartással foglalkozó helyen lenni kell néhány olyan gyógyszernek, kötszernek, fertőtlenítőszernek, amely egyrészt alkalmas a kisebb, állatorvost nem igénylő kezelések elvégzésére, illetve segítséget nyújt, amíg az állatorvos megérkezik. Ezeket az alapvető gyógyszereket, eszközöket elkülönítve kell tárolni. Ezt nevezzük házi patikának...
Egyet vagy többet? Fiú vagy lány hörcsögöt? Segítünk dönteni: összefoglaltuk a két nem közti legfontosabb különbségeket.
Az etetési szokások megváltozásával, az előre gyártott kutyaeledelek elterjedésével kutyáink egyre kevesebbet rágnak, pedig a rágás elengedhetetlen a fogfelszín tisztulásához. De nem a csont a megoldás! Szakértőnk elmagyarázza, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük kutyánk fogainak egészségét.
Oroszló határában találtak rá egy sirályszerű madár tetemére október 15-én. Az út mellett fekvő madarat feltehetően autó ütötte el. A helyszíni fajmeghatározás során derült ki, hogy egy nyílfarkú halfarkas fiatal példányáról van szó! Ez a faj első hiteles baranyai adata.
Kedves Domonkos! Leveled alapján gyereknek gondollak, így engedd meg, hogy tegezzelek. Szomorúan látom, hogy anélkül lettél egy szegény kis hullámos gazdája, hogy akár a legcsekélyebb ismeretekkel is rendelkeznél a madárkád igényeiről, természetéről és szükségleteiről. A hiányok pótolhatók, hisz ott van előtted a számítógép, a neten fellelhető, számtalan hasznos útmutatással. Feltétlenül szakíts rá időt, hogy „kitanuld” a madaradat, mert ha így folytatjátok, nem lesz hosszú életű szegényke. Pedig neki is csak egy élete van – és azért az egyért immáron te vagy a felelős. Ha nem tudod, honnan indulj, azt javaslom, keresd ki itt, a „Dr. Háziállat” rovatban az összes, hullámos papagájra vonatkozó választ, és olvasd el őket NAGYON FIGYELMESEN. Nem tudhatod, mikor melyik tanácsra lesz szükséged… Ha csak ennyit megteszel (bár persze ez se kis munka), máris nagyot léptél előre a papagájod megismerésének terén. És persze fogadd is meg a tanácsokat – ugyanis a madárkád nem tud hozzád alkalmazkodni (legalábbis nem mindenben), így neked kell alkalmazkodnod őhozzá. Sose felejtsd el, hogy nem ő akart a te madarad lenni, hanem te döntöttél úgy, hogy vállalod őt – akkor viszont vállalnod kell azt is, hogy igyekszel kielégíteni az igényeit és a szükségleteit. Kérlek, olvasd el az alábbi két linken található válaszaimat: nem pont ugyanezekre a kérdésekre, de sok mindent leírtam bennük, amit neked is mondhatnék. Érvényes az is, amit az egyikben írok, hogy nyugodtan megkereshetsz levélben, ha bővebb tájékoztatást szeretnél a röptetés előkészületeiről. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/nimfapapagajt-mikor-lehet-kiengedni-a-kalitkabol/12902/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hullamos-papagaj-eszi-az-uruleket/12947/ Továbbá (ha van hozzá kedved) keress meg a madárkáim blogjában: ott napi kapcsolatban lehetsz velem és más madarasokkal is. A kommenteken keresztül folyamatosan választ kaphatsz az éppen felmerülő kérdéseidre. A nevem mellett (fönt) be van linkelve a blogom címe, csak rá kell kattintanod, és máris benne vagy. Ha nem igazodsz el benne (de hát miért ne igazodnál), jelezd levélben, és segítek. Egyelőre ne csinálj a madárkáddal a világon semmit, azon kívül, hogy eteted-itatod és (óvatosan) takarítod! Neki hosszabb időre van szüksége a barátkozáshoz, mint ahogy azt te elképzeled. Olvass és tanulj róla minél többet – ő meg hadd barátkozzon az új környezetével! De szigorúan zárt ajtók mögött! A túl korai röptetésből nagyobb baj is lehetett volna – így is elég szegénynek, hogy elvesztette a farktollát. Az ugyan majd visszanő, viszont az elszenvedett rémületet nehezen fogja kiheverni a madárka, és nem lesz könnyű megmagyaráznod neki, hogy nem kell tőled félnie. Épp ezért most nagyon ügyelj, hogy több hibát ne kövess el! Egy madárhoz rengeteg türelem kell: egyelőre hagyd őt békén, viszont keress róla minél több infót a neten! A FOKOZATOS barátkozáshoz sok sikert kívánok: Bukuli Ágnes
Üdv, Az első dolog amit a kaméleonokról egyáltalán tudni kell az a stresszérzékenység. Általában, éppen ezért nem szokás őket kézbe venni. Kommunikációs félreértés az, hogy a kaméleon hozzánk akar kijönni a terráriumából. Általában ez nem igaz. Ki akar menni, mert nem tudunk biztosítani neki több hektár életteret... ez normális. A karmait a kapaszkodáshoz használja, így azokat levágni nem szokás.. a kevésbé éles karmokat ugyan úgy bele fogja vájni a bőrbe... ő így érzi biztonságban magát, ha ennyire kapaszkodik... Üdv-Éva
Diagnózist így ne várjon, de azért lenne ötletem a leírtak alapján. Azt ajánlom, forduljanak újabb álatorvoshoz, előbb-utóbb akad kolléga, aki tudni fogja, merre érdemes elindulni az oknyomozásban. Az esetleges ún. autoimmun bőrbetegségre azért kérdezzenek rá!
Kedves Apukának állatbaráti és szakértői üdvözletem !!! A viselkedést egy húsevő, ragadozó származású állat produkálja, - nem egy PULI ! Akármilyen fajtájú kutya lenne, kb, ugyan ez történne. (Vizslával vagy valamilyen terrierrel esetleg még intenzívebb) Két idegen állatfaj összeszoktatása nagy szekértlemet, türelmet igényel, általában akkor vezet sikerre ha legelább az egyik/vagy mind a kettő faj kölyök korban kezdi megismerni a másikat. Próbáljanak új gazdát keresni a pulinak vagy főzzék/süüsék meg az összes nyulat !
Az összes kullancs- és bolhaellenes készítményt, beleértve a nyakörveket is, komoly és hosszadalmas vizsgálatokkal tesztelik a gyártók, és csak olyan termékkel jelenhetnek meg a piacon, ami egészenbiztosan ártalmatlan a kutyákra és az emberekre is. Ebből következően meggyőződéssel mondhatom, a kutyája bágyadtsága biztosan nem a rajta levő nyakörv miatt van.