1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Persze, hogy ehetnek, sőt nagyon fognak érte szeretni.:) Arra figyelj, hogy olyan füvet szedj, ami tiszta helyről származik, tehát nincs benne esetleg kutya ürülék stb. És persze az is fontos hogy a nyulak számára jó növényeket szedj.:) Nem kell nagyon kiszárítani- persze akár széna állagúra is száríthatod- de a lényeg, hogy ne tocsogjon a nedvességtől. Utána már mehet is nekik.:)
Tessék?!!! Azonnal másik állatorvost keresni és elvinni hozzá Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A rövidszőrű fajtáknak minimum fűtött kutyaházra van szükségük, vagy legalább egy fedett melléképületben, pl. garázsban elhelyezett kutyaházra.
Kedves Veronika, a szaruhártya sérülése mindig súlyos beszámítás alá esik, mert a mélyre terjedőek a szaruhártya perforációját okozhatják ez pedig a látás elvesztését erdményezi. Ez idejében adott szakszerű kezeléssel megelőzhető de utólag már nem gyógyítható.Éppen ezért azt ajánlom hogy ne kísérletezgessen hanem minél előbb keressen fel egy szakembert.