1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz, mert ilyen fiatal korban a folyadék- és elektrolitháztartás sokkal könnyebben felborul, vagyis a kölyökkutyák sokkal hamarabb kiszáradnak, mint a felnottek. Jobb esetben csak enyhe torokgyulladás vagy gyomorrontás, "bezabálás" okozza a tüneteket, de elofordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertozés áll a háttérben. Ha az oltási programot is csak most kezdik majd el, akkor a kutyájuk még nem védett pl. a Parvo vírusokkal szemben.
A leírtak alapján azt látom, hogy eddig csak ún. tüneti kezelés történt, ilyen-olyan gyanúk alapján, de sajnos nem derült még ki pontosan az, hogy mi is okozza a hallójárat visszatérő megbetegedését. Amíg ezt nem sikerül valakinek (pl. a 4. állatorvosnak) kideríteni, addig tartós javulás, netán végleges gyógyulás nem várható. Ez lenne a cél, keresni kell olyan állatorvost (rendelőt, szakrendelést), ahol erre irányuló vizsgálatokat tudnak végezni.
Nem írta, de fontos lenne tudni, hogy tényleg rühösségről van-e szó. Hogyan állpították meg? A pontos diagnózishoz uyganis kaparékmintát kellene venni a bőrről és legalább mikroszkópos vizsgálatot kellene végezni első körben. Ha ez negatív lenne, akkor lehet, allergia vagy egyéb bőrprobléma. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak a cicát!
Idegen tárgyak lenyelése után közvetlenül 1-2 órával hánytatással el lehet távolítani a kutyák gyomrából a lenyelt dolgokat (kivéve, ha ezek éles tárgyak, maró hatású anyagok). Paraffin olaj adásával segíteni lehet a kiürülését. Ha gond van, az alábbi tünetek tapasztalhatók az idegen tárgy elfogyasztása után 1-2 nappal: hányás, hasmenés, majd a széklet hiánya, étvágytalanság, hasi fájdalom, púposított testtartás, stb. Ekkor ajánlatos azonnal orvohoz fordulni.
Ha a bélsár lágy és nyálkás, ez vastagbél eredetű hasmenésre utal. Hasmenés esetén érdemes diétás eleséget adni a kutyának, amely könnyen emészthető. Erre a célra sokféle gyárilag összeállított táp kapható az állatorvosoknál.Ha mindezek ellenére sincs javulás, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség (pl. bélsárvizsgálat, vérvizsgálat).