1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Disznó Normál testhőmérséklet / °C39,3–39,9 Láztartomány / °C 40,5–41,1
Kedves Niki! Látatlanban nehéz nyilatkoznom, hogy milyen eredetű lehet a csomó. Mindenképpen személyes vizsgálatot igényel az eset (mint általában mindegyik). Számos dolog lehet pl. tályog, szövetszaporulat stb. Keressen fel állatorvost.
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Helló. a külső szűrő elvégzi a dolgát én nem aggódnék.Nálam egy héten vagy 3x is volt karbantartás, alkalmanként vagy 10 órát és egy aksi se sinylette meg, pedig még a szűrőt se "menekítettem meg"Visszajött az áram és ment minden tovább a maga útján" Off.: Néha ez a mentsük meg a bacikat ,áramszünet lesz stb írások már már túlzásnak tűnnek. persze értem én hogy mindenki a legjobbat akarja a halainak,növényeinek de kicsit erős már vagy csak én gondolom így? Régebben is volt árramszünet amikor még nem is volt egyszerű a szűrők menekítése egy másik helyre na meg külsők sem voltak elterjedve mégsem pusztutak ki a halak, növények stb...Vagy csak egy egyszerű pl.: az ember elmegy nyaralni pár napra nincs senki otthon aki nézne az akira (persze a teknika elérhető etetőautomaták, időkapcsolok stb..) amik elvégzik helyettünk a munkát ha hazajövünk nyaralásból vajon fogjuk tudni hogy volt áramszünet?
A kandúr macska gyakorlatilag bármely életkorban ivartalanítható. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (jelölés), ezért az ivarérés előtt, vagyis 4- 6 hónapos életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni. Miért érdemes ivartalaníttatni a kandúr macskát? >>