1176. Modern angol harcos, a gyíkfejű kakas
Miután államilag betiltották Angliában a kakasviadalokat, kiállítási célokra a kecses, finom felépítésű viadorok kerültek előtérbe. Nem csak az angol futballdrukkerek harciasak, hanem a kakasaik is?
Miután államilag betiltották Angliában a kakasviadalokat, kiállítási célokra a kecses, finom felépítésű viadorok kerültek előtérbe. Nem csak az angol futballdrukkerek harciasak, hanem a kakasaik is?
A franciák kedvenc négylábúja, a briard vagy Berger de Brie nagytermetű, csupa szőr, csupa szív kutya. Bár a fajta eredetéről és jeles munkájáról már a VIII. századból vannak feljegyzések, hivatalosan csak az 1900-as évek elején lett feljegyezve. Elismerését jó munkabírásának, kiváló őrző- és terelőképességének köszönheti.
Keverék, korcs, sétatéri mix, szerelemgyerek ... sokféle elnevezést ismerünk. Ki mit gondol a keverék kutyákról? A háziállat.hu a 6 leggyakoribb véleményt veszi sorra, pro és kontra.
Ismerkedés a külvilággal, játék, félelem, éhség, stressz, és még sorolhatnánk. Egy vadászgörény - ha beszélni tudna - 9 dolgot is fel tudna hozni mentségére, ha valaki megkérdezné tőle, miért harapta meg a kezet, mely enni ad neki... Nos, lássuk a listát!
Amilyen a kutya, olyan a gazda - de miért választ valaki egy bizonyos fajtát? Nézzük, mit árul el a fajtaválasztás a gazdiról. Nagy sikerű cikksorozatunk második része következik.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!