1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Kedves Emese! Dogot lehet tartani, de sokat kell vele foglalkozni! Ha kinti kutya, akkor a fűtött kutyaház is ajánlott. Van egy cikkünk, igaz ugyan német dog, de természetre hasonlóak, gyerekek mellé is bátran vállalható:http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/nemet-dog-kisbaba-kisgyerek/1631/ Ebben a cikkben elfoglalt embereknek ajűúnlunk kutyákat:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyak-elfoglalt-embereknek/700/ Ha estleg bizonytalan, hogy melyik az önhöz illő kutyafajta, az alábbi cikk segíthet:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyafajta-kivalasztasa-165/1452/
Azért én mégiscsak egy sárgatorkú tojót ajánlanék. De, ha ezt elutasítja, legalább ne egy másik hímet vegyen a madár mellé. A rozella félék tojói jó alternatívák lehetnek, de a hímek akár agyon is verhetik. A királypapagáj tenyésztői ára mostanság már igencsak 50.000Ft alatt van(évekkel ezelőtt is csak a kézzelnevelt királyok kerültek többe, vagy a vevőt nézték "madárnak"). Ha valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégiscsak hím madarat szeretne, akkor a skarlátszárnyú lehet alternatíva.
Valószínűleg vastagbélgyulladása van a kiskutyának. Vigy állatorvoshoz, mert ez antibiotikumos kezelést igényel.
Valami bizonyára történt, csek legfeljebb Ön nem vette észre. Az általános szabály, hogy mindig egy alommal több legyen mint ahány macska, tehát, ha 2 macskája van, akkor 3 alom. A macska részéről ez: - vagy egy fajta birtoklási jelölés - vagy egészségügyi problémával összefüggő (cukorbetegség, vese- vagy vizeletúti probléma) - vagy valamilyen stressz okozta tiltakozás kifejezése Ignatia D30 Homeopátiás szer általánosságban javítja a macskák szobatisztasági problémáit, de a teljes tünetmentességhez a kiváltó ok kiderítése és megszüntetése lenne a megoldás.
A vese megbetegedései súlyos beszámítás alá esnek. Kezelésük nem könnyű, és a betegség lefolyása is rendszerint hosszadalmas. Az mindenesetre biztató, hogy az állat iszik. Egy hét koplalás után azért jó lenne, ha az állat táplálva is lenne, mert a hosszas koplalás máj problémákat is okozhat. Jó lenne, ha ismét felkeresnék az állatorvosukat, és a mesterséges táplálást, annak módját megbeszélnék vele (ha másképpen nem megy, infúziókra lehet szükség), különös tekintettel a vesediétára. Indokolt lenne egy vérvizsgálatot is elvégezni.