1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Kedves Gazdi! A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. 11 hónaposan már "illett volna" tüzelnie. nagyon nem kell aggódni azért, elképzelhető, hogy kedvence kicsit későn érik, de biztos, ami biztos érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Kedves gazdi! Ne aggódjon, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele). Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen.. Az alomtálát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, ami nyugodt, nem túl forgalmas helyen van (kevest járkálnak arra Önök), így tud enni, innni, amikor akar. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama tehát a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van.
Kedves Gazdi! Sajnálatos eset! Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, mi okozta a kutyus halálát. Sajnos előfordulnak ilyen esetek. Együttérzéssel. Háziállat.hu
Kedves Gazdi! A változékony,hûvös idõ kedvez a légzõszervi megbetegedéseknek, meghûlésnek, vírusfertõzésnek.Amikor leesik az elsõ hó, egyes kutyák imádják megenni. Különösen hogy befagynak a kinti vízforrások, a hóval pótolják. Ez nem baj, kivéve ha érzékeny az eb torka, mandulája; oda kell figyelni. Akkor kell különsen figyelni, ha sózzák az utakat és sós havat eszik a kutya, mert az irritálhatja a torkát, nyálkahártyáját. Ha nem múlt el a kutyának a nyelése, orrnyalása, akkor érdemes lenne megmutatni állatrovosnak.
A büdös szájszagot leggyakrabban a szájüregben megtelepedő és elszaporodó baktériumok okozzák, Ezek visszaszorítására tesznek a humán szájöblítő vizekbe és a fogkrémekbe is olyan anyagokat amik a baktériumokat elpusztítják,Léteznek a kutyák számára gyártott olyan folyadékok,tabletták kenőcsök amkkel hasonló hatást lehet elérni.Meg kellene próbálni valamelyik szerrel visszaszorítani a szájüregben élő baktériumok számát.