1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Az oltás helye előfordulhat hogy begyullad- lehet kicsit rossz helyre ment a szúrás- de ez pár nap alatt leapad. Az epilepszia nagyon ritka nyusziknál- és vagy genetikai oka van vagy még ritkábban betegség okozza, de ezt csak alapos kivizsgálással lehet megállapítani. A nyuszit vigyétek el kifejezetten nyuszikkal foglalkozó orvoshoz, vagy állatklinikára...
A kézzelnevelés természetellenes viselkedési formák tömkelegét okozhatja a madárfiókáknál. Mivel az embert tekinti szülőjének, így nem történik meg a leválasztás, a madárnak megmaradt az ehhez kapcsolódó ösztöne. Az idő, az ivaréretté válás, esetleg ehhez kapcsolódó párbaállítás megoldhatja a problémát, de hozhat újabbakat is.
Az idegrendszeri problémákat, bénulásos tüneteket valamelyest lehet enyhíteni rendszeres B vitamin adagolásával. Vagyis, ha a táplálkozással függ össze, akkor vitaminhiány, vagy túladagolt fehérje okozhat hasonló tünetet.
A feltett kérdésekre sajnos nem lehet egyértelmű válaszokat adni. Minden attól függ, hogy..... (és itt sok kérdést lehetne feltenni). Mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb menjenek vissza az oltásokat beadó állatorvoshoz és vele vizsgáltassák meg, illetve kérjék a tanácsait.
Nem valószínű, hogy bajt okozna, de a gyártók egy féle készítmény alkalmazását javasolják. Ennek ellenére van, aki spot on cseppeket és nyakörvet is alkalmaz. Én még nem találkoztam emiatt megbetegedéssel.