1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
- Az almok db. száma arra a körülményre vonatkozik, ha szobatiszta, almot használó macskákról van szó. - Ha nem használják, akkor minek van ? - Alomra szoktatás vagy éjszaka fölkelés ? … ez itt a kérdés. - Önök helyett én nem tudok dönteni és a döntéseiket nincs módomban befolyásolni, … ebből eredően a következmények nem engem terhelnek.
Kedves Tünde! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Jaaaahhhh a tenyésztők, ha annak lehet nevezni akiktől elhozták ….. !!!! (tisztelet a kivételnek !) - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )
Kedves Frida! Arra nem gondolt, hogy állatorvoshoz vigye???? Az embernek való gyógyszer halálos méreg lehet a mcskára, ne próbálkozzanak vele..
Lehet, ezt egy hozzáértő állatorvos tudja megállapítani vizsgálat után. A hát érzékenységének oka lehet a nyeregtörés is, amit a rosszul felhelyezett vagy nem megfelelő nyereg okozhat.
Kedves Gazdi, amiket felsorolt az tökéletes, de az alábbiakat is kaphatja még alkalomszerűen (teáskanálnyi mennyiségben) Gyümölcsök: alma, cseresznye, szőlő, banán, eper, egyéb bogyós gyümölcsök, dinnye, szilvaZöldségek: brokkoli, burgonya, borsó, sárgarépa, főtt édes burgonya, kelkáposzta, petrezselyem, sütőtökFőtt máj, egyébb sovány húsok (főve)Teljes kiőrlésű tészta és kenyérFőtt bab (beleértve a szóját is)Joghurt (különösen élő kultúrás)Barna rizsÉdesítés nélküli reggeli gabonapelyhekLisztkukacokKisméretű kutyakekszek Az ételmaradék is rendben van, ha mértékkel adod, de vigyázz, hogy zsíros, cukros, vagy egyébb olyan étel, ami hiányzik a listából, ne kerüljön az étrendjébeKülönlegességek (csak alkalmanként): diófélék egészben (mandula, brazil dió), napraforgómag