1311. A macskák és a paraziták
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A kutyád is szenvedhet szeparációs szorongástól. Szerencsére ezt kinevelheted belőle. Mutatjuk hogyan!
A csivava a legkisebb termetű kutyafajta, bájos, megnyerő, szeretetteljes természetének köszönhetően népszerű társa lehet az embernek.
Ha kutyát tartasz, ajánlott, hogy rendszeresen oltasd be! Nemcsak az állatorvosok ajánlják ezt, de sok esetben a törvény is megköveteli. Például a veszettség egy nagyon veszélyes betegség, melyet a kutyák az embereknek is átadhatnak. Ez lenne az egyik olyan betegség, amely ellen a törvény előírásai szerint is kötelező a védőoltás.
Ha a kutyád vagy a macskád a fülét vakarja, a fejét rázza, és a fülei kellemetlen szagúak, akkor valószínűleg fülatkája. Mutatjuk, mit tehetsz!
Kedves Gazdi, pont ez a lényege a szabályozásnak, hogy az emberek legyenek felelősségteljes állattartók. Büntetést nem fog kapni. A kutya megkapja a kombinált oltást, féregtelenítést és chipet. Ezután remélhetőleg, sűrűbben megy majd oltásra és féregtelenítésre.
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/kutyaiskolak/4tappancs-kutyatrener-stefan-siman/220/ Üdvözlettel:Stefan Siman
Kedves Gazdi! Azonnal vigye állatorvoshoz, életmentő lehet!
Ez egy papilloma/szemölcs/. Vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt és a szájüregben több helyen is látható akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik,
Kedve Gazdi! A nyáladzás hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni