1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
Kedves Attila! A képen látható "ödéma" egy természetes dolog is lehet, ha csak az idő kis százalékában látható. Akkor szokott előfordulni, amikor az állat szemhéja alá valami szennyeződés kerül. Ilyenkor a szemét forgatva próbálja kitisztítani. Ha gyakori vagy szinte folyamatos a jelenség, akkor érdemes lenne állatorvoshoz fordulni. A hörgés inkább sziszegés lehet, ilyenkor ideges, nem tetszik neki valami. Ne csak az üvegről tudja nyalogatni a vizet, az elég kevés lehet, hanem valami csepegtetőt javasolok felszerelni, vagy fecskendőből lehet szépen itatni. Remélem segítettem! Üdv., Kozma Béla Tibor
A 3 éves hullámos még fiatalnak számít. Egy hímnek biztosan megörülne, de összeszoktatásuk lehetőleg folyamatosan történjen, nehogy a revír védelme erősebb ösztön legyen a társaság iránti igénynek.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
Hááát, sok dolog jöhet szóba. Végezni kellene egy vérlabor vizsgálatot, különös tekintettel a vesére, valamint FeLV/FIV tesztet. Ha ez rendben, akkor még lehetséges, hogy FORL okozza (Feline Odontoclastic Resorptive Lesion). Amíg nincs eredmény roborálás, fájdalomcsillapítás, infúzió javasolt... Megpróbáltam az Ön által leírt tünetek alapján diagnosztizálni, segíteni, de ahhoz hogy többet tudjak mondani, látni kellene a cicust...
Kedves Renáta, Valószínűleg a takarmányozással lesz a baj, mert ez nem volt jó amit leirt vélhetőleg hiánybetegsége lett és ezért nem eszik. Érdemes lenne őt elvnni egy hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva