1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
Ha 7-8 évesnél fiatalabb a hím hullámos, akkor a viaszbőrének állapota atkafertőzésre is utalhat. A tojón ez nem látszik, legalábbis a kép minősége nem adja vissza. Egy Ivermectin spot on kezelést mindenképp érdemes elvégezni, márcsak prevenciós célból is. Állatorvost is felkereshet, de a kezelést önmaga is elvégezheti, ha egy állatpatikában megvásárolja az Ivermectin spot on light készítményt, amiből 5-6 cseppet kell a madár tarkójának csupasz bőrfelületére cseppenteni. Ezzel biztosan megakadályozza, mind a külső, mind a belső élősködők jelenlétét. Ha nincs lehetőség visszafertőzésre (nem kerülnek más madarak a közelükbe, másik madártartó csak megfelelő higieniás előkészület után közelíti meg őket), úgy egy életre megoldotta az élősködőmentesítést.
A hullámosok többsége elfogadja a felkínált párt. Ha nem gépkocsival tervezték hazavinni az új madárkát, akkor várjanak a vásárlással pár napot, míg jobb idő lesz. A megfelelő szállítódobozról a legtöbb kereskedésben gondoskodnak. Kevesebb probléma merülhet fel, ha odahaza ismerkedik össze a hím az új tojóval. Összeengedés előtt, miután a tojó túl van a prevenciós kezeléseken, érdemes külön kalitba, de egymás mellé tenni őket. Ezzel elkerülhető a revír védelme miatti veszekedés, miközben van idejük egymást szemügyre venni.
Sajnos igaz, ezt hívják szuperfekundásionak. Akár 3 kantól is foganhatnak egy ciklus alatt és kevert alom jöhet létre. Önmagában élettani problémát és veszélyt nem jelent a vemhességre.
Nem hiszem, hogy gond van. Persze zet betegvizsgálat nélkül nem lehet kijelenteni.
A kutya állapotát rendszeres laborkontrollal lehet monitorizálni és csak normális májparaméterek esetén térhet vissza normál tápra. Addig a májvédő gyógyszerket is adni kell! A májvédő győgyszerek egyik legfőbb hatóanyaga egyébként növényi kivonat.