1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A képeken látható illetve leírt "mélyedés" így nem mond semmit, abből nem lehet következtetni arra, hogy bármi gond lenne, vagy lett volna.
Kedves Gazdi! A cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött így: valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalábbis beteg volt és életképtelennek tartotta. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kideríteni. Amennyiben hozzájuk fért, akkor egy kandúr, vagy más állat is tehette.
Kedves Gazdi! Ebben a cikkünkben a szoptató kutya táplálásáról is írtunk: Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat?
Ritkán, de előfordul, hogy a kutyus/cicus allergiás a vakcina/vakcinák többségére, pontosabban annak egy komponensére. Ilyenkor - mint azt ahogy Önök is tették - keresni kell egy hasonló készítményt, más gyártótól. Ha mindegyik oltásra allergiás reakció alakul ki (ami nagyonnagyon ritka), akkor sajnos nincs mit tenni, az állat nem vakcinázható...
Kedves Gazdi! A kiscicáknál nem szabad a nagykorú macskáknál alkalmazott bolhásodás elleni szereket alkalmazni. Frontline Spray-vel azonban már 2 napos kortól biztonsággal lehet kezelni őket. A Frontline hatóanyaga (fipronil) 4 órán belül hatni kezd. Adagolás: A fipronil hatóanyag általános adagja 7,5 mg/ttkg (ami megfelel kb. 10 pumpálás/ttkg-nak a 100 ml-es flakonból!). Tehát egy 7 napos kiscicának egyszerre összesen két pumpálást javaslok, egyet a hasi oldalon, egyet a háti oldalon a következők szerint: A flakont a testfelülettől kb. 5 cm távolságra tartva, a természetes szőrnövekedés ellenében permetezzünk, figyelve arra, hogy a termék a bőrfelületig hatoljon. Az állatot letörlés nélkül hagyjuk megszáradni. A kezelés előtt és után 2 napig kerüljük a samponos fürdetést. Nagyon fontos tudnunk, hogy a bolha nem minden idejét tölti a gazdaállaton. Vért szívni járnak rá, de idejük nagyobb részét házi kedvencünk környezetében élik, mint például az alomban, szőnyegben, padlórepedésben. Így egy sikeres bolhairtás után fontos a környezetük bolhamentesítése is, különben rövid időn belül újra bolhás lesz kedvencünk. Környezetüket és fekvőhelyüket kezelhetjük a Biokill spray-vel. Ezt a készítményt ne permetezzük közvetlenül az állat testére! Bolhásság esetén 4 hetenként, kullancs és rühesség esetén 7-10 naponként ismételjük meg a felületek kezelését. Sikeres bolhátlanítást kívánok! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.