1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
- Ez nagyban függ a cicák egészségügyi állapotától, életkorától, karakterétől és hogy mennyire szoktak eddig hozzá az autózáshoz. - Ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik. - Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak. - Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, mert ez a 3 napos idő valóban soknak tűnik: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.com www.petshipping.com www.vip.aero www.petair.de
Ritkán jelentkező köhögés, öklendezés nem feltétlenül betegség tünete. A köhögés önmagában is kiválthat öklendezést, esetleg hányást is. Tessék csak arra gondolni, hogy a torokgyulladásos gyerekek rendszerint hánynak is. Ha az állat a környezetében beszippant valamit, ami irritáló hatású, rendszerint köhögéssel, prüszköléssel reagál. Úgy gondolom, hogy fertőzés esetén a köhögés rendszeresebben jelentkezne. Egy alapos vizsgálat kiegészítő vizsgálatokkal (vérvizsgálat, röntgen, toroktampon vizsgálat) valószínűleg pontosabb (biztosabb) diagnózishoz vezetnének. Havanese esetén a trachea-collapsus is szóba jöhet ilyen tünetek mellett. Önmagában a mandulák némileg nagyobb mérete nem kórjelző értékű, amennyiben azon nem találhatók elváltozások. A "hőemelkedés" is csalóka lehet. Volt egy olyan páciensem, amelyik a rendelőben minden alkalommal lázat (nem hőemelkedést) produkált. Otthon nem. Azaz stresszhelyzet (izgalom, félelem) önmagában előidézhet hóemelkedést. Mindenképpen további vizsgálatokat javasolnék.
Azt, hogy mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A legvalószínűbb azonban a mérgezés.
Tisztelt Érdeklődő! Ahogy az embereknél is, a hörcsögöknél is előfordulhatnak fog és íny problémák, ezért érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz, látatlanban nem lehet tudni mi a probléma. Lehet fogszuvasodás, fogkő, ínysorvadás, stb. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet egy rossz sozkás, amit unalmában művel,de jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak is, hátha van valami apró sérülés, ami miatt fokozottan foglalkozik a lábával a kutya.