1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gazdi! A gekkód nagyon rossz állapotban van, az előző kérdésed is erre utal: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/terrarium/leopardgekko-nem-eszik-szeme-fekete/13864/ Ne nézd tétlenül, ahogy szenved, vidd el állatorvoshoz! Vedlés: Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek.
A duzzanat sok minden ok miatt lehet (pl. sérülés érte ott, vagy megharapta egy másik macska), és a most még kemény duzzanat pár nap alatt sokat változhat (pl. felpuhul, esetleg ki is lyukad, ami arra utalna, hogy ez egy tályog volt). Azt, hogy a mostani sántikálás az orvos vizsgálata miatt lenne, nem hiszem. Azt javaslom, pár napot várjanak, addig tartsák otthon, ne engedjék el portyázni. Ha ez után még mindig gond van vele, vigyék vissza ahhoz, akinél már jártak (nem jó ide-oda mászkálni állatorvosok között), hátha akkor már jobban tudja vizsgálni, és esetleg születik valami diagnózis is.
Kedves P.Anita ! Elnézést kérek a késői válaszért, nagyon sok levelet kapok és az Őn levelére csak most találtam rá. A közvetlen elérhetőségem kissgabriella@vipmail.hu Várom megkeresését: Üdvözlettel Dr Kiss Gabriella
Nem tudom vizsgálat nélkül. Üdv
Kedves Gazdi, Már sokkal hamarabb vissza kellett volna húzodnia. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához mihamarabb!