1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Anettka! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiávalis lehet segíteni! keressenek nyugodtan, segítek!
Nyugodt körülmények biztosításával, tisztán tartásával,sok szeretettel, majd ha már nem fog hányni, és ehet,jó minőségű eleség adásával. Kezelőorvosa biztosan mindent megad, amire ilyenkor szükség van. Legfontosabb az infúziós kezelés és a vitaminok, immunrendszer erősítők adása. Ha a kiskutya felépült, feltétlen gondoskodjon a további védőoltások beadatásáról, mert a megelőzés a gazdi legfontosabb feladata. A kombinált oltások több más, végzetes kimenetelű vírusos betegség ellen védenek.
Mivel én nm vizsgáltam a kutyust, nem tudom, milyen sérüléseket szenvedett, mi várható? Lesz-e a mozgásában maradandó károsodás?A mostani kezelő állatorvos biztosan el fogja látni jó tanácsokkal. Örülök, hogy egy menhelyi kis kutyán ilyen szívvel-lélekkel próbálnak segíteni!
Kedves Gazdi! A leírtak alapján igen csekély az esély a teljes gyógyulásra, de az életminőség javítására, a szenvedés csökkentésére mindig van lehetőség. A daganatos betegségek kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessen kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Segítheti az állapot javulását, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés szükséges ahhoz, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Minden bizonnyal úszóhólyag probléma, magasabb vízmérséklettel próbálkozzon, esetleg ha tovább romlik az állapota, Baktokill tablettával.