1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kontrasztos röntgent, bélsárvizsgálatot kellene még elvégeztetni. Az eddig elkészült röntgen ábrázolja-e az egész emésztő traktust? Ha minden vizsgálat negatív, diagnosztikai laparotomia javasolt.
Kedves Dávid! A táp csomagolásán megadják a kornak és a súlynak megfelelő napi adagot, ennyit adjon kutyájának. Ellenőrizze, hogy a táp - lehetőség szerint - csak állati eredetű fehérjét tartalmazzon (ne szóját)! Térjen át napi háromszori, majd napi kétszeri etetésre, kb 1 éves kortól pedig elég a napi egyszeri etetés. A nagyobbik kutyánál nagy valószínűséggel viselkedészavarról van szó, amikor ezt a viselkedést észlelik nála, fejezzék ki felé nemtetszésüket, határozottan rá kell szólni a kutyára! Esetleg érdemes ellátni őt jó sok játékkal, főleg azokra az időkre, amikor egyedül lesznek hagyva! Azt tanácsoljuk, hogy ne rögtön tíz órára menjenek el otthonról, hanem fokozatosan kellene növelni az időintervallumot, minél hamarabb kezdjék el, akár naponta többször is ott kell hagyni őket! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Azért mert annak a trágyának az illatanyaga sokkal érdekesebb, izgalmasabb és vonzóbb a kutya számára mint a vitamin vagy a száraztáp, vagy az udvaron található akármi. A kölyök kutyák kíváncsiságuknál és emésztőrendszerük változásánál fogva különösen hajlandóak a leírt tünetre. Célirányos tréninggel leszoktatható.
A rozellafélék általában nehezen szelídíthetők (pl.a nimfák többségéhez képest). Idősebb példányok esetén, nem is mindíg jár sikerrel a szelídítési kísérlet. Vagyis sok türelem és tolerancia szükséges. A karomhibák általában maradandók. A karomhiány azt jelzi, hogy más madarakkal huzamosabb ideig lehetett egy légtérben (szomszéd volierben), ezeknek a csípéseit viseli magán. Ettől még teljes életet élhet.
Legjobb az lenne ha megvizsgálná egy állatorvos, így nem lehet megállapítani a problémát, többféle oka is lehet. Egy parazitaellenes kezelés mindenképp javasolt.