1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Kedves Gazdi! Amennyiben az Ön által leírt tünetek még a műtét után fennálló gyulladás következményei, akkor a PHOSPHORUS CH15 mellé a SILICEA CH15-öt javaslom adni, napi váltásban; - tehát egyik nap az egyik szerből kapjon 2 globulust, a másik nap a másik szerből 2 globulust. Ha 10 nap után nincs látható javulás, akkor egyedileg szükséges megkeresni kedvencének a megfelelő homeopátiás szereket a gyógyulásához. Ehhez, - javaslom - keressen fel egy homeopata szakállatorvost. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hasüregben bent maradt néhány sejt nem tud önmagában annyi hormont termelni, ami kiváltja a tüzelési tüneteket, de ezek a sejtek ilyenkor szaporodnak és a "telep" növekszik. A hormontermelés mértéke csak később éri el azt a szintet, ami már hatással van a szervezetre. Azt javaslom, hogy a kutyáját érdemes lenne alaposan megvizsgáltatni szaporodásbiológus állatorvossal.
Kedves Nóra! Ezek a tünetek számtalan betegség okai lehetnek, kérlek vidd el az egered állatorvoshoz, ők szakértők a témában: http://vetnetinfo.com/hungarovetallatkorhaz/2013/12/19/mongol-futoeger/ reméljük, gyorsan meggyógyul!
Ha a jelenlegi állatorvos véleményében, diagnózisában és kezelésében nem bízik, csak azt teheti, hogy megvizsgáltatja a kutyáját egy másik állatorvossal is. Célszerű olyan helyet (állatorvost) keresni, aki kiegészítő vizsgálatokat is tud végezni (vérlabor, hasi ultrahang, stb.)
Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!