1411. Hogyan ápoljuk télen a kutyánk lábát, bőrét?
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
A keleti macska különlegesen elegáns, közepes testméretű, kecses, finom csontozatú macskafajta. Minden hosszú rajta: az orra, a feje, a farka, a lábai.
A szabadon élő, féktelen vadló akkor vadul meg igazán, ha egy másik méntől kell megvédenie háremét.
Hogyan viselkednek a lovak az első hóban? Mint a gyerekek, nézd csak!
A négy hónapos póni első találkozása a labdával
Nem írja, milyen nemű és korú a hörcsöge. Általában az ellenkező nemű párt elfogadják az idősebb állatok is, sőt gyakran két nőstény is gond nélkül tartható együtt. Általában a problémát két ivarérett hím összezárása szokta okozni, sokszor mindennaposakká válnak az állatok közti verekedések. Azt javaslom, ha hím hörcsöge van, nőstényt válasszon mellé társnak.
A deguknak csak akkor kell vágni a karmait, ha maguk nem koptatják. A deguk karmai akkor is hegyesek, ha nincsenek túlnőve, ez teszi lehetővé a biztos fogást a mászófákon. A kéthetes kisdeguk karmait nem érdemes levágni, a karmok méretre kopnak, ahogy a deguk nőnek és egyre többet futkároznak.
Sajnos a tengerimalacokat nem lehet szobatisztaságra szoktatni. Általában csak azok az állatok képesek ezt megtanulni, amelyeknél a törzsfejlődés során ösztönös viselkedésként kialakult, hogy saját lakhelyüket nem szennyezik be, attól távolabb, és általában egy helyre ürítenek.
Deguknál már egyész fiatalon is jó elkülöníthető a két nem. Ha a két állatot egyformának látja, biztos, hogy egyivarúak. A deguk fél éves koruk környékén válnak ivaréretté. Az egymásra ugrálás kölyköknél természetes dolog, játéknak fogható fel.
Tényleg nehéz megmondani, mi lehet a furcsa testhelyzet oka. Elképzelhető, hogy valamilyen időszakosan jelentkező hasi fájdalom vagy diszkomfort érzés (székrekedés, felfúvódás) van a háttérben. Ezek röntgenvizsgálattal diagnosztizálhatók. Ha a tünetek nem szűnnek és az állat kedvetlenné válik, keresse fel újra állatorvosát.