1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Kedves Gazdi! Lehet ez sok minden (pl. rüh, gomba stb.), ezért bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. Le kellene vinni az állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Gratula az állatorvosnak a diagnosztikáért !!! Az anya állatok mindeggyikében benne van az utódok védelmére irányuló természetes ösztön, ami vagy több, vagy kevesebb. A kutyával nem kell tennie semmit ! NE zavarják az anya kutyát a kölyök nevelés tevékenységében. NE akarják a kölyköket simogatni, NE macerálják az anya kutyát ! Igen, amikor a kölykök 8 hetes korukban elkerülnek az alomból a szuka kutya hormonháztartása vissza áll a normális üzemmódra !
Sajnos, így nem lehet megmondani, hogy mitől van ez a duzzanat. Vigyék el állatorvoshoz, ha lehet, minél hamarabb!
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül egyértelműen választani csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet . Ha egy bizonyos élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok