1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, annak érdekében hogy megtudjuk, hogy milyen betegség áll, a kutyusán látható fájdalomtünetek hátterében, nagyon részletes belgyógyászati, ortopédiai és neurológiai kivizsgálásnak kellene megtörténnie. Az orvos feladta ahogy a háttérbetegség mibenlétét tisztázza és ennek megfelelően kezelje. Egyéb információk érdekében, a 06209-943157 ügyeleti számon elérhet Üdvözlettel dr. Kiss Gabriella
KEdves Gazdi! A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamilyen allergiáról lehet szó, de nem kizárt egyéb belső eredetű betegség (pl. Herpes, gomba, vagy akár autoimmun is). A pontosabb diagnózis érdekében érdemes lenne egy allergia-vizsgálatot végeztetni a kutyusnál (bőrkaparék-vizsgálattal egybekötve). Sajnos nem csak az embereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. üdvözlettel: Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Kedves Érdeklődő! Az anyát a szülés idejére ajánlatos külön akváriumba tenni, lehetőlegegy szülőketrecbe, ahol búvóhelyet (pl. egy adag jávai mohát) is előkészítünk számára. A frissen született kis guppikat ugyanis szüleik - és az akvárium többi lakója - fel is falhatja. ha nem az anya volt, akkor a tartási körülmények nem ideálisak: deális hőmérséklet: 24-26°C, de elviseli akár a 18-30°C-ot is. Vízkeménység: közepesen kemény, de a nagyon keményet is elviseli. pH: 7 körüli, de a guppi ebből a szempontból is rugalmas. További érdekességek >>
Valószínűleg a fülek végén a régóta tartó sebesedés miatt a szövetek ellenállóképessége már nem megfelelő és az ideiglenes gyógyulást ezért követi újra sebképződés. Bár nem láttam a kutyát és így nehéz véleményt nyilvánítani de én is hajlok a kollégám véleménye felé:a rendellenes szöveteket el kell távolítani és akkor az ép szövetek már képesek lesznek tartósan meggyógyulni
A leírtak alapján elég alaposan kivizsgálták a cicát. Belső sérülés nem okoz fogyást. A belső sérülés veszélye a vérveszteség, vagy a húgyhólyag megrepedése, ami azonnal, de max. néhány napon belül súlyos tüneteket vagy halált okoz. Úgy látom ,jó minőségű táplálékkal is etetik. Megfelelő táplálás mellett fogyást okozhat daganatos megbetegedés, ami nem igazolódott,és fiatal állatban nem is jellemző.Férgességre is gyanakodhatnánk, de egy jól tartott, rendeszeresen állatorvoshoz hordott macska biztosan részesült már többször is parazita ellenes kezelésben.Egy rutin laborvizsgálatba nem tartoznak bele hormonális vizsgálatok. Ha ez nem volt, érdemes lenne ebben az irányban is gondolkodni ( pajzsmirigy túlműködése, mellékvese alulműködése). Nem megfelelő táplálék emésztődés(hasnyálmirigy működési elégtelensége). Nem megfelelő tápanyag felszívódás(, amelyet különböző típusú bélbetegségek okozhatnak, és biopsziás vizsgálattal diagnosztizálhatók .Fokozott tápanyag vesztés a belek betegsége( fehérjevesztéses enteropathya) vagy a vese betegsége ( fehérjevesztéses nephropathya ) miatt. A csökkent tápanyagbevitel is fennállhat, mert Ön is csökkent étvágyat tapasztalt. Érdemes lenne valamilyen étvágy fokozó készítménnyel, vitaminnal próbálkozni. Beszéljék meg mindezt állatorvosukkal.