1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Egy tartósan fennálló hasmenésnek számtalan oka lehet. A szóba jöhető lehetőségeket egyenként végig kell nézni, ki kell zárni, vagy meg kell próbálni bizonyítani. Ez persze nem egyszerű folyamat, és sajnos nem is olcsó, de az ok megtalálása nélkül ne várjanak eredményt. Azt javaslom, sürgősen keressenek egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol meg vannak a feltételek a kivizsgálásra, tudnak mintákat venni, vizsgálatokat elvégezni. Megfelelő hozzáállással előbb-utóbb biztosan meg fogják találni a baj okát.
Ha oly módon akadályozzuk madaraink szaporodását, hogy nem veszünk tudomást a természetes folyamatok bekövetkeztéről, az könnyen az egészségük rovására mehet. Amennyiben megfelelő mennyiségű ásványianyag és vitaminkiegészítést kapnak, akkor sokkal ritkábban jelentkezik tojásképzési, visszatartási zavar. A tojó hasfalát kitapintva dudort észlel, akkor biztos lehet benne, hogy a tojás(ok) bizony bennszorult. Kloákába csepegtetett paraffinolaj, masszirozás elősegítheti a világrajövetelét. Végső esetben számításba jöhet a tojás összeroppantása is, de ennek veszélye, hogy a visszamaradt részek fertőzést okozhatnak. Legjobb lenne állatorvost felkeresni a szakszerű vizsgálat, tojáseltávolítás céljából.
A macska-leukózis és a macska-AIDS vírus-fertőzés vérvételből egyértelműen kimutatható. A bőrprobléma leírása azonban nem elegendő a diagnózishoz. Javasolt lenne mintát venni az elváltozásból (bakter- és gombatenyésztés, bőrkaparék).
Kedves Katalin! Az írásából látszik a kutyájának sokkal több odafigyelésre van szüksége, hogy ne történhessen baj. A fokhagymás féregtelenítést honnan veszi? :-(
Kedves Renáta! A kullancsok súlyos betegségek kórokozóit terjeszthetik, így minél hamarabb indokolt felkeresnie állatorvosát! Figyelje meg, hogy a kutyus vizelete a megszokott színű-e, vagy valamilyen elváltozás tapasztalható és erről informálja állatorvosát a vizitkor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő