1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Kedves gazdi! Sajnos látatlanban erre nem lehet semmit mondani, vissza kellene még vinni az állatorvosukhoz. Sokszor a remegés, a gyenge idegrendszer tünetei.-( És ez mivel öröklődik, nem túl sokat lehet ellene tenni. Sajnos ez van, ha nem megfelelõ kutyákat vesznek tenyésztésbe és szaporítják õket... De nem mondanám látatlanban, hogy ez van az Önök kutyájával, hiszen láz is társult hozzá. Ha méis gyenge idegrendszer, akkor meg lehet talán próbálkozni aromaterápiával, manapság állítólag nagyon hasznosak, megnyugtatják a kutyust. Keressen rá, neten biztos talál sok infot. Illetve meg kéne próbálni kizárni a hormonok hatását is, tehát semmiképp nem szabadna tenyészsétbe venni. Esetleg ivartalanítani is lehetne idõvel... Próbáljanak meg hozzáértő dokit találni, akinek van már ilyen tapasztalata!
Kedves Gazdi! meglehetősen hiányos információt adott meg: milyen idős a cica? milyen nemű? ivartalanítva volt? oltva, féregtelenítve volt? bolhairtás volt? de tippelhetünk: egy kiscica oltások nélkül. Valószínűleg macskanáthás. Állatorvosi segítségre van szüksége, antibiotikumos kezelés kellene neki. Macskanátha >>
Kedves gazdi! A nyáladzás, nem evés, bűzös lehelet: előfordulhat, hogy fogkő vagy fogínyprobléma, gyors kezeléssel gyógyítható lenne. Oltások, féreghajtás, bolhairtás volt mindig? nem tudjuk, hogy ivartalanított-e stb. csak el kellene vinni orvoshoz, az állatért a gazdája felelősséggel tartozik..olyan mint a gyerek, nem tudja meggyógyítani önmagát.Macska fogkövességről bővebben >>
Tisztelt Érdeklődő! Elöljáróban el kell mondanom, hogy így - interneten keresztül - csak feltételezhetünk dolgokat, biztos eredményt csak egy vizsgálat adhat! Nagyon jól tették, hogy állatorvost kerestek, viszont a képek alapján azt kell mondanom, hogy mindenképpen próbálják őt elérni! Mint írtam, interneten keresztül csak feltételezhetünk dolgokat. A szeme esetében két lehetőség van. A jobbik - ebben az esetben - a zöldhályog, ami a szeműr csarnokvizének megnövekedett mennyiségét takarja, jobbára fájdalommentes betegség. Ugyan vakságot okoz, de a rágcsálók látása nem túl jó, ez a mindennapokban nem fogja zavarni kedvencüket. A másik - rosszabbik eshetőség a daganat. Sajnos ezt kép alapján nem lehet eldönteni, mindenképpen kivizsgálás szükséges. Az előbbi betegség jól kezelhető, az állat megszokott életvitele fenntartható. Az áll jobb oldalán lévő duzzanatnál három dolog képzelhető el. A legkevésbé valószínű, hogy leesett, vagy ráesett valamire, aminek az éle pont a csontot találta el. Ebben az esetben vérömleny is lenne, ami a képen nem látható, tehát törés nem valószínű. Az esélyesebb, hogy valamilyen hegyes tárgy, vagy étel (pl. hántolatlan zab), megszúrta, felsértette a pofazacskó belső hártyáját. Ilyenkor rendszerint tályog alakul ki. Ezt a tályogot orvosnak fel kell nyitnia is ki kell takarítani - az eljárás megtanulható, így a későbbiekben otthon is elvégezhető a tisztító folyamat. Ebben az esetben, ha nem kerül orvoshoz az állat idővel a tályog magától is felnyílik, de ilyenkor fennáll a fertőzés veszélye, ami akár életet is követelhet, de ez a legritkább esetben fordul elő, azonban érdemes odafigyelni rá! A harmadik eset pedig szintén a daganat. Leírás és képek alapján nem szívesen bocsátkozom találgatásokba, hogy melyik is a helytálló, mindenképpen próbálják elérni kisállatorvosukat, mert bármi is a tüneteket kiváltó ok, kezelésre lehet szükség. Kívánom, hogy mielőbb felgyógyuljon a kis jószáguk és még sokáig lelhessék örömüket egymásban! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Tamás! Valószínűleg melanoma. Ez egy daganatos elváltozás, ami állatorvosi vizsgálatot, majd műtétet igényel, úgyhogy mihamarabb keressen fel egy kollegát, mert helyeződésük miatt sérülhetnek, beszakadhatnak, kifekélyesedhetnek stb.