1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
A kutya lehetséges, hogy félelmi agressziót mutat! Tehát félelemből „támad” / ugat! Ez a kutya bizonytalanságából fakad. Igazából célszerű lenne taktikát váltanod, teljesen máshogy kellene viselkedned! Tisztában kell lennie a kutyádnak azzal is, hogy Te döntöd el – mint falkavezér –, hogy mikor kell támadni / menekülni / megijedni stb., illetve tisztában kell lennie azzal, hogy minden helyzetben Nálad kell menedéket keresnie!!! Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
Kedves Andi, Az agyhártyagyulladás baktérium okozta fertőzés, amelyet seb vagy tályog (például középfülben) indukálhat. Tünetei: magas láz, dülöngélés, izomrángások. Ha sikerül korán felismerni a betegséget és megkezdődik a kezelés, akkor jó esély van a gyógyulásra
Kedves Gazdi! Ez így sajnos nagyon kevés információ. nem tudjuk mennyi idős a cica, milyen nemű, ivartalanított-e vagy sem, szobacica vagy kijáró, megvan-e minden oltása stb. Mióta van önöknél, ez is számítana. Egyébként az, hogy regaszkodó lett, nem rossz dolog. Ha aggódnak, vigyék el a cicájukat álltorvosukhoz.
Kedves Érdeklődő! Ahogyan az emberre, úgy az állatokra is erősen hatnak az időjárási viszonyok, frontok. Valószínűnek tartom, hogy csupán arról van szó, hogy készül a téli álomra, ami náluk nem úgy zajlik, mint pl. a medvéknél, hogy 2-3 hónapig nem is látni őket, hanem jelentősen csökkent az aktivitásuk, egy-két napra el is tűnhetnek a vackukban, ez önmagában nem utal semmilyen problémára. Ha azonban nem akar enni, vagy nem tud rendesen járni, felborul, egyensúlyát veszti, érdemes elvinni állatorvoshoz, de nem tartom valószínűnek, hogy ilyesmi előfordulna. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán. Irány az Állatorvos!!