1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
A szürkehályog a kutyák egyik leggyakoribb szembetegsége. Több különböző formája van, és számos kiváltó oka lehet. Mindegyik fajtájú kutyát egyaránt érinti, bár egyes fajták hajlamosabbak a betegségre. Leggyakrabban a kor előrehaladtával jelentkezik a hályog, de bármely életkorban kialakulhat. A szürkehályog többnyire örökletes megbetegedés. Akár néhány hét alatt is kialakulhat, vagy évek hosszú során, az egyik vagy mindkét szemet érintve. A szem elhomályosulása komoly látási problémákat okozhat, súlyos esetben sajnos vaksághoz is vezethet. A korral együtt előrehaladó örökletes betegséget sokszor nem lehet gyógyítani. Ha arra van gyanúja, hogy a kutyájának ilyen baja lenne, mindenképpen meg kellene mutatni szemészettel foglalkozó állatorvosnak (ma már sok helyen van ilyen szakrendelés).
Sajnos a macskára nem tudok mit mondani, nekem is volt cicám sokáig és elég volt nekik ez a combo frontline - nekem mis perzsa cicáim voltak- 16 évig eléltek.:) A nyuszinál viszont ugyanaz az eset van, mint a cicánál. Ha látod a bolhát, akkor először is meg kell fürdetni a nyuszit. Ezt sajnos nem tudjuk elkerülni - bár ebben a melegben jól is fog neki esni. Egy lavórba tegyél vizet, abba mehet a macskasampon is - soha ne a bőrére tedd - tedd bele a nyuszit és ahogy a cicát is szoktad mossad meg. A fülére és a szemére ügyelj ne menjen bele víz. Utána jól öblítsed ki a szőrét, majd nem is kell szárítani most. Bolhairtó spry-vel fújjad be a nyuszit. Fertőtlenítsd a ketrecet is- azt is fújjad be- és minden olyan helyet, ahol a nyuszi megfordult. (tehát ugyanaz, mint a cicánál).. Majd egy 7-10 nap múlva ismételd meg az egészet, hogy a petékből kikelő újabb adag bolhát is elpusztítsad. Így egy kezeléssel eltűnnek a bolhák, persze a gócot is meg kell szüntetni. Ha van más kijáró állat, ami beviheti a lakásba a bolhákat, azt is kell kezelni.:)
Azonnal vigye állatorvoshoz!!! Látatlanban képtelenség segíteni!
Vigye el állatorvoshoz. Milyen gyógyszer? Üdv
Sajnos az a megfogalmazás, hgy "gennyedzik a lába", túl tág, így nehéz bármit mondani. Valamit biztosan lehet tenni a javulás érdekében, de ehhez alapvetően más megközelítés szükséges. Ha az eddigi állatorvosuk tanácstalan, vagy tehetetlen, nincs más, keresni kell másikat. Hátha az több ambícióval és ötlettel tud a problémához nyúlni. Azt azonban előre nem lehet megmondani, hogy milyen kezelést kaphat máshol, mert ez rendeget tényezőtől függ.