1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
KEdves Gazdi! A kutyának a hörcsög zsákmányállat, előfordulhat, hogy összeszoknak, de valószínűbb, hogy egyszer a szájában végzi.. javaslom a következő kérdés-felelt elolvasását mielőtt másik állatot szereznek be_ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon. 2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!
Ilyesmit akkor lehet igazán jól megítélni, ha éppen látja az ember (az állatorvos), mert csak leírás alapján sok a tévedési lehetőség. Ezzel együtt az a gyanúm, hogy itt nem betegségről van szó, hanem egy gyakori jelenségről, ami a csukláshoz hasonló. Ez egy olyan légzési görcs, amit egy hirtelen inger vált ki. Amikor legközelebb csinálja, fogja be a száját és a két orrnyílását egyszerre 4-5 másodpercre. Ez alatt abba kell, hogy maradjon a jelenség. Jelentősége nincs.
Érdemes lenyírnia hosszú szőrt a kritikus helyen.
Tisztelt Érdeklődő! A dzsungáriai törpehörcsögök között létezik egy színvariáció, név szerint winter white, azaz téli fehér. Ez azt jelenti, hogy ha hűvösebbre fordul az idő, vagy sötét helyiségben van az állat, a bunda kifakul, így igyekszik a ragadozók elől elbújni, a világos szín jobban beleolvad a havas környezetbe. Nincsen semmi problémája, és ahogy melegebbre fordul majd az idő, vagy több napsütést kap, a bunda színe visszaváltozik az eredetire. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta) Dzsungáriai törpehörcsög Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd! Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?